Archiwum
Szkoła pamięta - akcja MEN
Dzień Seniora 2019
Pamiętamy o bohaterach Naszej szkoły
Pasty i szczoteczki dla dzieci z Czadu
Świąteczna paczka 2018 r.
79. rocznica rozstrzelania w Woli Łąckiej
Niepodległa godz. 11.11
Wolność kocham i rozumiem wolności oddać nie umiem
Dzień Babci i Dziadka
Święto Szkoły - Wola Łącka
Dzień Dobrych Uczynków
Dzień Dobrych Uczynków
Święto Szkoły - Wola Łacka
Święto Szkoły - akademia
Akademia z okazji 11-listopada
Ślubowanie pierwszaków
Samolotowa wycieczka do Trójmiasta
Wycieczka nad morze

Aktualności

  • Dzien Seniora 2019
  • Bądźmy godni ich pamięci

Dzień Seniora 2019

 

Dzień Seniora to szczególne święto-święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są strażnikami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie, kultywują stare obrzędy i zwyczaje.
25 października w Szkole Podstawowej im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie seniorzy mieli okazję do wspólnego świętowania-
był poczęstunek, były występy artystyczne, moc ciepłych życzeń, a przede wszystkim był czas na rozmowę i integrację.      W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu seniorów. Organizatorami były szkoła podstawowa oraz biblioteka gminna filia w Emilianowie. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Gostynin E. Zieliński, E. Tyszkiewicz - wiceprzewodnicząca Rady Gminy, kierownik GOPS-u M. Dołęga, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina K. Leśniewska, instruktor biblioteki powiatowej G. Staniszewska, G. Orzeł ze Starostwa Powiatowego, prezes ZNP S. Durma, prezes Sekcji Emerytów i Rencistów L. Boguszewska, dziekan, ks. R. Kruszewski, pracownicy bibliotek filialnych, sołtysi. Zaproszeni goście życzyli wszystkim Seniorom wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, a każdy dzień niech dostarcza im radości, łask Bożych i uśmiechu na twarzy. Pogodny klimat w trakcie uroczystości zapewniała pięknie udekorowana sala w stylu kawiarnianym zaaranżowana przez panią Ewelinę Filińską oraz występy artystyczne uczniów ze szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Hanny Karwackiej. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać koncertu w wykonaniu duetu Aleksandra Ziemińska wokal oraz Paweł Machała gitara, a następnie uczestniczyć w pokazie iluzji i magii. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, wsparcie i przyczynili się do organizacji tego spotkania.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostyninie z/s w Solcu Filia w Emilianowie

Read More

     1 grudnia to bardzo ważny dzień dla Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Szczególnie w tym roku, bo przypada w 100-letnią rocznicę odzyskania Niepodległości. Od 8 lat nasza placówka z dumą nosi imię Bohaterów 1 grudnia 1939 r. jak co roku upamiętniliśmy ten dzień oddając hołd i składając kwiaty w miejscu kaźni bestialsko zamordowanych Bohaterów Woli Łąckiej.
     Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali swoje talenty w programie słowno-muzycznym, poświęconym wydarzeniom sprzed 79 lat.
W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Bądźmy godni ich pamięci”, z dumą możemy powiedzieć, że nasza placówka wypełnia to zadanie – pamięta. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium, władz gminy, miasta, powiatu, Kombatanci, radni, sołtysi, rodzice, mieszkańcy Emilianowa i okolicznych wsi.

 

Read More

Rambit ekologiczny 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej z Emilianowa  wzięli udział w rambicie ekologicznym ,który odbył się 29 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Teodorowie. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Płazy i gady Polski”. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości uczniów na problemy środowiska, podnoszenie kultury ekologicznej oraz rozbudzanie zainteresowania wśród uczniów tematami związanymi ze środowiskiem. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach ekologicznych „Tajemnice ula”, które poprowadzili pracownicy Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. W programie konkursu znalazła się też prezentacja multimedialna „Płazy i gady występujące w Polsce”, którą przedstawił referent d/s stanu posiadania i edukacji leśnej Nadleśnictwa Gostynin. Konkurencjami konkursu był: turniej wiedzy(test, krzyżówka, rozpoznawanie płazów i gadów na ilustracjach) oraz konkurencje sportowe. Drużyna ze Szkoły Podstawowej z Emilianowa zajęła trzecie miejsce ,otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe.

 

 

Dzień Ziemi

 

 

 

 

 

 

   Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. Celem tego święta jest uświadomienie młodym ludziom  zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i popularyzacja ekologii. W naszej szkole, odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Uczniowie klasy piątej wraz z nauczycielami P. Ewą Krzewicką, P. Krzysztofem Sochackim  przygotowali krótki skecz ekologiczny  przeplatany piosenkami o tematyce ekologicznej. 

 

 

Wycieczka do Gostynina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 kwietnia 2015 r. grupa  uczniów klas IV – VI  uczestniczyła w wyprawie do Gostynina pod opieką nauczycieli: A.Ostrowskiej i E. Krzewickiej.

Głównym celem wycieczki była wizyta w Oczyszczalni Ścieków w Gostyninie. Uczniowie pod kierunkiem p. I. Kowalczyk mogli poznać kolejne etapy oczyszczania ścieków spływających  kanalizacją miejską, dowiedzieć się o stosowanych tam metodach oczyszczania oraz badaniach jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Po dotarciu do rynku miejskiego dzieciaki miały okazję spróbować   i odkryć najlepsze zapiekanki w naszym mieście. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała naszej wyprawie, więc nie obyło się bez smakowania lodów w „ Lodowisku” . Każdy mógł wybrać coś pysznego dla siebie.

Kolejnym etapem wycieczki był spacer szlakiem atrakcji turystycznych. Zabytkowe budowle, jak Ratusz Miejski,  Zamek Gostyniński oraz zapoznanie z siedmiowiekową historią miasta i jego założyciela  - księcia Siemowita, którego pomnik podziwialiśmy, to  historyczny aspekt tej wycieczki. Od dziś dzieciaki wiedzą też, gdzie urzędują władze gminy i rozstrzygane są  urzędowe sprawy mieszkańców naszej gminy.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była krótka podróż pociągiem, którą odbyliśmy ze stacji Gostynin do stacji Rogożew.    Z żalem opuszczaliśmy pociąg, chętni do dalszej podróży i poznawania innych ciekawych miejsc.   Dotarcie do szkoły ze stacji zajęło nam kilkanaście minut.

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i oszołomieni natłokiem wrażeń wróciliśmy do szkoły.                                                                                                            Anna Ostrowska

 

 

 

Dzień rodziny 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na Dzień Rodziny

który odbędzie się dnia 03.06.2015r.
w godz. 10 .00-14 .00

w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
w Emilianowie
Harmonogram imprezy:

10. 00 – 10. 45    Akademia kl. I-III, odz.prz.

11.00 -   11.30     Orkiestra gminna

11.30 -12.00        Występy uczniów śpiew,  granie i formacje taneczne.

12.00-14.00         Godzinny występ zespołu Borewicz Band( Dominik Lewandowski i koledzy z wydziału) – zabawa taneczna, konkursy sportowe, malowanie twarzy, poczęstunek 

 

 

Wycieczka do Torunia

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt „Moja Przyszłość” – druga wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej    i Gimnazjum w Emilianowie

Od pażdziernika 2014 roku realizowany jest w  naszej szkole projekt - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - "Moja przyszłość". 

W dodatkowych zajęciach z jezyka angielskiego, matematyki, przyrody i doradztwa zawodowego bierze udział 20 uczniów szkoły podstawowej oraz 17 gimnazjalistów  w zajęciach obejmujących matematykę, fizykę, chemię, język niemiecki i doradztwo zawodowe.

Oferta zajęć jest bogata w aktywizujące metody, zajęcia praktyczne, doświadczenia, wyjścia, a także wycieczki.

Pierwsza z nich miała miejsce w grudniu 2014 r. Grupa uczniów objęta  projektem udała się do Warszawy celem zwiedzania miasta i obejrzenia interaktywnych wystaw  w  Centrum Nauki „Kopernik” .

   Druga wycieczka zorganizowana przez gostynińskie biuro turystyczne „Ban- Tur” odbyła się 20 maja 2015r. Uczniowie pod opieką p. A. Kozłowskiej, p. A. Ostrowskiej i  p. B. Romanowskiej wyruszyli w naukową podróż do Torunia. Tematyka jej oscylowała wokół bloku matematyczno-przyrodniczego i poradnictwa edukacyjno- zawodowego.

 Pierwszym  punktem naszego wyjazdu były wystawy interaktywne w Centrum Nowoczesności – „Młyn Wiedzy”. Wystawy rozmieszczone są  się na sześciu piętrach.  Tu dotykaliśmy na własną rękę, oglądaliśmy i słuchaliśmy. Tu w prosty sposób odkrywaliśmy ciekawostki przyrody. Wielu z nas zaskoczyła prostota, a jednocześnie niezwykłość wynalazków czy zjawisk przyrody, które otaczają współczesnego człowieka.

Goszcząc w  Centrum Nowoczesności, bawiliśmy się, zdobywając wiedzę o nawet najtrudniejszych zjawiskach i procesach.

   W przerwie  mogliśmy nie tylko zjeść posiłek, ale też pospacerować po Rynku Staromiejskim, zakupić toruńskie pierniki i drobne pamiątki.

   Kolejnym punktem  nasze wyprawy były zajęcia warsztatowe w Centrum Chemii w Małej Skali.

W czasie warsztatów uczestnicy osobiście wykonywali proste eksperymenty chemiczne z zakresu Chemii wokół nas. Kilka efektownych doświadczeń, zostało przeprowadzonych w formie pokazów.  Uczniowie byli zachwyceni, że mogli sami wykonać wiele doświadczeń, dzięki dobrej zabawie mogli wiele się nauczyć i pogłębić swoją wiedzę na temat przyrody i chemii.

   W trakcie trwania wycieczki nasi uczniowie mieli styczność z przedstawicielami kilku zawodów .Mogli obserwować pracę kierowcy autokaru, pilota wycieczki, kelnerów w restauracji oraz   pracowników centrum wiedzy i chemików.

   Z Torunia wyjechaliśmy zadowoleni i pełni nadziei, że niedługo tu wrócimy na tak samo zachwycające i interesujące  pokazy  i warsztaty.

 

 

 

Rozmowy o życiu ze Sławekiem Pyrko

 

 

 

 

 

 

 

W dniu  12 marca w czwartek  odbyło się w szkole  spotkanie motywacyjne-koncert profilaktyczny „ROZMOWY O ŻYCIU”. Program zoorganizowany był dla  młodzieży gimnazjalnej, a jego  gościem  był pan SŁAWEK PYRKO – związany od lat ze sceną bluesową, harmonijkarz,  gitarzysta, tekściarz, animator życia kulturalnego, działacz społeczny. Przedstawił on autorski program słowno-muzyczny. Projekt p. Sławka  jest próbą innego podejścia do profilaktyki realizowanej w formie tzw. koncertów profilaktycznych. W dyskusji z gimnazjalistami zostały omówione tematy narkomani i odurzania się środkami psychoaktywnymi takimi jak np. dopalacze, wzrostem agresji, przestępczością i zanikaniem hamulców moralnych.

Pan Sławek mówił językiem młodzieży - prosto i  dosadnie. Jego słowa trafiały do uczniów       i nauczycieli. Dawały do myślenia. Słowa przeplatane były balladami i bluesowymi.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

 

 

 

 

Dnia 19 lutego 2015r.  w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły prezenty dla swoich ukochanych Babć  i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. 
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Walentynki 2015

 

 

 

 

 

 

Święty Walenty sprzyja zakochanym, zwłaszcza tym nieśmiałym, którym brak odwagi, by wypowiedzieć swoje uczucia. Dlatego też, w przeddzień tzw. Walentynek, mogliśmy przekazać swoim ulubionym kolegom i koleżankom życzenia z tej okazji za pomocą szkolnej poczty walentynkowej. Rozstrzygnęliśmy również konkurs, który miał wyłonić najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka w kategorii klas I - III i IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum.

„Najsympatyczniejszymi” zostali:

  • w klasach I – III szkoły podstawowej

- miejsce III: Nina Sochacka, Adam Lewandowski

- miejsce II: Maja Fijałkowska, Maciej Golus

- miejsce I: Alicja Węclewska, Kacper Kacprzycki

  • w klasach IV – VI Szkoły Podstawowej

- miejsce III: Jagoda Sochacka, Aleksandra Chmielecka, Iga Waśkiewicz, Maciej Dmoch, Eryk Liczkowski, Adrian Jędrzejczak

- miejsce II: Katarzyna Wasilewska, Wojciech Tomaszewski, Mateusz Ziółkowski, Jakub Szymański

- miejsce I: Nikola Lewandowska, Roksana Jurkiewicz, Filip Pawikowski

  • w klasach I – III gimnazjum

- miejsce III: Karolina Nowacka, Klaudia Brzezińska

- miejsce II: Natalia Romanowska, Szymon Syska, Szymon Gientka, Bartłomiej Skibiński, Mateusz Kłosiński, Michał Dzięgielewski

- miejsce I: Donata Biniewicz, Damian Marciszewski, Filip Muszyński

SERDECZNE GRATULACJE!

 

 

 

Bezpieczne ferie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa na obiektach wodnych. Informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przekazywał uczniom i nauczycielom ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku. Na przykładzie pozorowanych sytuacji wszyscy mogli zobaczyć w jaki sposób można zareagować w przypadku zagrożenia, a tym samym przyczynić się do uratowania komuś życia. Uczniowie z wielką uwagą i zaangażowaniem śledzili pokaz, przygotowaną prezentacją oraz nagrane filmy, a także brali udział w przykładowych ćwiczeniach.

Na zakończenie spotkania ratownik życzył wszystkim udanych i przede wszystkim bezpiecznych ferii.

 

 

Jasełka 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia  wprowadził nas montaż słowno-muzyczny  w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Rozważania oraz wiersze wielkich poetów oraz mniej znanych twórców pomogły nam  zrozumieć sens Bożego Narodzenia. Ponadto towarzyszyły nam kolędy w wykonaniu chóru, jak i widowni. To wszystko sprawiło, że choć na chwilę przenieśliśmy się do Betlejem sprzed 2000 lat …

 

 

75. rocznica rozstrzelania w Woli Łąckiej 

 

 

 

 

 

 

 

1 grudnia 2014r. przypadła 75. rocznica rozstrzelania w Woli Łąckiej 29 mieszkańców ziemi gostynińskiej i 30. rocznica wystawienia w miejscu zbrodni pomnika upamiętniającego to wydarzenie. Tradycyjnie z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona ww. wydarzeniom . Uczniowie  szkoły podstawowej i gimnazjum w programie słowno- muzycznym przybliżyli zebranym gościom okoliczności mordu i jego ofiary. W tym roku , przybyli na uroczystość , mieli okazję obejrzeć towarzyszącą występom uczniów   prezentację zdjęć archiwalnych i współczesnych. Prowadzącymi akademię byli Natalia Romanowska i Karol Kwiatkowski, wiersze recytowali uczniowie z kl. II ,III ,V i  VI, sylwetki naszych patronów przedstawiły Julia Kołaczkowska, Julia Korga i Julia Szymkiewicz, wspomnienia o powstaniu pomnika w Woli Łąckiej odczytał Bartek Fijałkowski. Występy słowne przeplatane były pięknie wykonanymi przez chór szkolny i solistki  piosenkami. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wykonanie piosenki „ Dziesięć przykazań” przez Natalię Korytkowską i towarzyszące jej w chórku Alicję Golus i Olę Korytkowską. Na zakończenie uczniowie kl. zatańczyli w specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach  poloneza

 

 

XIV Dzień Papieski

 

 

 

 

 

 

 

  Dnia 16 października  tego roku z inicjatywny  Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin  zorganizowana została Wieczornica z okazji Dnia Papieskiego w Domu Ludowym w Legardzie. Podczas niej uczniowie z naszej szkoły przedstawili montaż słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną na temat: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!” pod kierunkiem Renaty Matuszewskiej i  Krzysztofa Sochackiego.  Dzieci jak i młodzież przybliżyli  nauczanie  Ojca Świętego dotyczące świętości i wskazań, co robić, aby ją osiągnąć we współczesnych czasach. Przedstawili też sylwetki świętych i błogosławionych, których Wielki Papież wyniósł na ołtarze. Wieczornica zgromadziła liczną widownię wśród których nie zabrakło władz i radnych Gminy Gostynin, rodziców oraz mieszkańców naszej gminy.  Ten sam program został też przedstawiony mieszkańcom okolicznych wsi dnia 13.11.2014r. w naszej szkole

 

 

Pielgrzymka dzieci i młodzieży

 

 

 

 

 

 

 

XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod opieką katechetki P. Renaty Matuszewskiej wzięli udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Towarzyszyło jej hasło: "Jestem dzieckiem Boga". W wędrówce z miejsca chrztu do miejsca narodzin  św. Stanisława Kostki  szliśmy za krzyżem – czyli sztandarem Jezusa. Msza św. której przewodniczył bp płocki Piotr Libera była centralnym punktem pielgrzymki. Udało się nam nawet zrobić zdjęcie w kościele farnym w Przasnyszu z naszym biskupem. Oprócz spotkania na placu przy sanktuarium,  odwiedziliśmy kościół i miejsca wokół świątyni, związane z  patronem.
 Młodzież, pod opieką ks. Marcina Lewandowskiego zaś oprócz Mszy Świętej mogła wysłuchać koncertu grupy „Strona B”. Wszystkim dopisywała wspaniała pogoda i uśmiech na twarzy. Za rok też wyruszymy na wędrowny szlak!

 

 

 

Adopcja na odległość

 

 

 

 

 

 

 

W  roku szkolnym 2013/2014 w ramach wolontariatu nasza szkoła  przystąpiła do akcji charytatywnej  „Adopcja na odległość”. Jest to odpowiedź na apel polskiego misjonarza ks. Adama Pergóły - proboszcza  misji katolickiej w Mpunde w Zambii. Koszt utrzymania jednego dziecka to 100 euro. Suma ta pokrywa koszt rocznej nauki w szkole oraz zakup potrzebnych podręczników i przyborów szkolnych.  Sumę tą zebraliśmy wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu. Dzięki  tym pieniądzom mogliśmy pomóc  Veronice  Sokontwe uczennicy klasy drugiej. Jest to półsierota, którą wraz z bratem Mumbą  wychowuje babcia  na misji w  Mpunde. To właśnie dzięki nam będzie mogła przez cały rok chodzić do szkoły i nie martwić się o dach nad głową i jedzenie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że w naszej szkole jest bardzo wielu uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy mają serca gotowe do niesienia pomocy. Akcja jest kontynułowana także w tym roku,  wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!