kl_VIII
Mistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt
Jasełka 2019 r.
#RazemNaŚwięta
Mistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej !!!
Karty świąteczne dla hospicjum
Mikołajki 2019 r.- klasa pierwsza
Święto szkoły
Święto szkoły
Szkoła do hymnu!!! godz. 11.11
Dzień seniora
Szkoła pamięta
Szczoteczki dla dzieci z Czadu

Aktualności

  • Świeto szkoły - 2019 r.
  • Dzien Seniora 2019
  • Bądźmy godni ich pamięci

      80 lat temu doszło do największego masowego mordu na terenie Ziemi Gostynińskiej. 1 grudnia 1939 r. Niemcy rozstrzelali w lesie        w Woli Łąckiej ludzi zasłużonych dla krzewienia dobra wspólnego, jakim jest nasza Ziemia Gostynińska. Straciło życie 29 mieszkańców Gostynina i okolic. Byli to przedwojenni przywódcy społeczni, ówczesna elita polityczna, religijna i kulturalna naszej Małej Ojczyzny.
     W związku z tą rocznicą w Szkole Podstawowej w Emilianowie noszącej od 2010 r. zaszczytne imię Bohaterów 1 grudnia 1939 r, poniedziałek 2 grudnia 2019r. był dniem wyjątkowym. Od kilkunastu lat obchodzony jest jako święto Szkoły. Dyrektor szkoły p. Marzenna Kozłowska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielami uczestniczyła w apelu poległych w Woli Łąckiej, w miejscu gdzie przed 80. laty hitlerowcy rozstrzelali 29 naszych rodaków.
     Druga część uroczystości odbyła się w szkole. Społeczność szkolna gościła P. Macieja Ozdowskiego z małżonką, wnuka zamordowanego w Woli Łąckiej nauczyciela Józefa Ozdowskiego. Jak co roku gośćmi byli również kombatanci wojenni, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz samorządowych, powiatu, gminy i miasta Gostynina, jak również przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji a także rodzice uczniów, absolwenci                  i społeczność lokalna.
     Uczniowie szkoły podstawowej, oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego zaprezentowali widowisko słowno- muzyczne pod hasłem „Pamiętaliśmy, pamiętamy i zawsze będziemy pamiętać”. Słowem, muzyką, obrazem, ruchem, tańcem uczniowie pragnęli wyrazić swoje uczucia miłości, wdzięczności, podziwu, szacunku i uznania dla poświęcenia naszych przodków. Zamiarem występujących było także zwrócenie uwagi nam współczesnym, że patriotyzm nie polega tylko na tym, aby o nim mówić, lecz działać, tzn. dbać, opiekować się      i troszczyć o sprawy dotyczące naszej Małej i Dużej Ojczyzny.
     Przedstawiciele każdej klasy starali się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności. Najwięcej sympatii wzbudził występ najmłodszych dzieci, 3-4 – latków, ale zachwyciły również dzieci z oddziału przedszkolnego w piosence „ Od morza aż do Tatr”. Należy również zaznaczyć, że świetnie wywiązali się ze swych ról starsi uczniowie, recytatorzy, wokaliści oraz opracowujący prezentację multimedialną uczeń klasy VII. Ostatnią częścią uroczystości był gościnny poczęstunek, dla przybyłych gości.
     Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim przybyłym oraz tym, którzy miłe, dobre słowa skierowali do naszej szkoły a także pozostawili je na kartkach naszej szkolnej kroniki.

Read More

Dzień Seniora 2019

 

Dzień Seniora to szczególne święto-święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są strażnikami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie, kultywują stare obrzędy i zwyczaje.
25 października w Szkole Podstawowej im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie seniorzy mieli okazję do wspólnego świętowania-
był poczęstunek, były występy artystyczne, moc ciepłych życzeń, a przede wszystkim był czas na rozmowę i integrację.      W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu seniorów. Organizatorami były szkoła podstawowa oraz biblioteka gminna filia w Emilianowie. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Gostynin E. Zieliński, E. Tyszkiewicz - wiceprzewodnicząca Rady Gminy, kierownik GOPS-u M. Dołęga, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina K. Leśniewska, instruktor biblioteki powiatowej G. Staniszewska, G. Orzeł ze Starostwa Powiatowego, prezes ZNP S. Durma, prezes Sekcji Emerytów i Rencistów L. Boguszewska, dziekan, ks. R. Kruszewski, pracownicy bibliotek filialnych, sołtysi. Zaproszeni goście życzyli wszystkim Seniorom wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, a każdy dzień niech dostarcza im radości, łask Bożych i uśmiechu na twarzy. Pogodny klimat w trakcie uroczystości zapewniała pięknie udekorowana sala w stylu kawiarnianym zaaranżowana przez panią Ewelinę Filińską oraz występy artystyczne uczniów ze szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Hanny Karwackiej. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać koncertu w wykonaniu duetu Aleksandra Ziemińska wokal oraz Paweł Machała gitara, a następnie uczestniczyć w pokazie iluzji i magii. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, wsparcie i przyczynili się do organizacji tego spotkania.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostyninie z/s w Solcu Filia w Emilianowie

Read More

     1 grudnia to bardzo ważny dzień dla Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Szczególnie w tym roku, bo przypada w 100-letnią rocznicę odzyskania Niepodległości. Od 8 lat nasza placówka z dumą nosi imię Bohaterów 1 grudnia 1939 r. jak co roku upamiętniliśmy ten dzień oddając hołd i składając kwiaty w miejscu kaźni bestialsko zamordowanych Bohaterów Woli Łąckiej.
     Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali swoje talenty w programie słowno-muzycznym, poświęconym wydarzeniom sprzed 79 lat.
W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Bądźmy godni ich pamięci”, z dumą możemy powiedzieć, że nasza placówka wypełnia to zadanie – pamięta. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium, władz gminy, miasta, powiatu, Kombatanci, radni, sołtysi, rodzice, mieszkańcy Emilianowa i okolicznych wsi.

 

Read More

PLAN LEKCJI       KL. IIIG

 

 
Lekcja Godziny Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
1. 830-915 Biologia Matematyka Matematyka Historia Matematyka
2. 925-1010 J. angielski Historia J. polski Plastyka Informatyka
3. 1020-1105 Chemia W-F J. angielski W-F Godz. wych.
4. 1125- 1210 Matematyka Biologia Fizyka W-F J. angielski
5. 1220- 1305 J. polski J. polski J. niemiecki Technika J. polski
6. 1315-1400 Koło chem. WOS Geografia J. polski EDB
7. 1405-1450 Koło matemat. Religia W-F J. niemiecki Religia

 

 

 wychowawca: p. Grzgorz Matysek

PLAN LEKCJI       KL. VIII

 

 
 Lekcja  Godziny   Poniedziałek Wtorek   Środa   Czwartek    Piątek
1. 830-915 Matematyka J. angielski K. mat-fiz
J. angielski J. polski
2. 925-1010 J. polski J. polski Matematyka J. polski Historia
3. 1020-1105 Fizyka Matematyka J. polski
Eduk. dla bezp. Wiedza o społ.
4. 1125- 1210 Chemia Chemia
Wiedza o społ. Matematyka
Religia
5. 1220- 1305 J. angielski Informatyka Historia
J. niemiecki Godz. wych.
6. 1315-1400 Wych. fiz. J. polski Biologia Wych. fiz. Fizyka
7. 1405-1450 Wych. fiz.
Religia J. niemiecki
Wych. fiz Geografia

 

 

 wychowawca: p. Adam Krawczyk

PLAN LEKCJI       KL. "IV"

 

 
Lekcja Godziny Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
1. 830-915 J. polski J. polski J. polski J. polski  J. polski
2. 925-1010 Matematyka Muzyka W-F J. angielski J. angielski
3. 1020-1105 WDŻ Matematyka Matematyka W-F Religia
4. 1125- 1210 Informatyka Religia J. angielski Technika W-F
5. 1220- 1305    Historia Przyroda Matematyka Przyroda
6. 1315-1400    Plastyka  Koło ekolog. Godz. wych. SKS
7. 1405-1450    W-F      

 

 

 wychowawca: p. Anna Ostrowska

PLAN LEKCJI       KL. VII

 

 
Lekcja Godziny Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
1. 830-915 J.angielski Muzyka Chemia Chemia Religia
2. 925-1010 Matematyka Matematyka J. angielski W-F Biologia
3. 1020-1105 Biologia J. polski Informatyka J. polski Matematyka
4. 1125- 1210 J. polski W-F Godz. wych. Matematyka J. polski
5. 1220- 1305 Fizyka Plastyka J. polski J. niemiecki Fizyka
6. 1315-1400 W-F J. angielski J. niemiecki Historia Historia
7. 1405-1450 W-F Geografia Geografia Religia Koło matemat.

 

 

 wychowawca: p. Grzegorz Matysek

PLAN LEKCJI       KL. "3"

 

 
Lekcja Godziny Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
1. 830-915 Zajęcia Zajęcia Zajecia J. angielski Zajęcia
2. 925-1010 Zajęcia Zajęcia Zajecia Zajęcia W-F
3. 1020-1105 Zajęcia Zajecia Zajęcia Zajęcia Zajęcia
4. 1125- 1210 Zesp. wyrów Zajęcia   Zajęcia  Zajęcia
5. 1220- 1305   W-F   W-F  J. angielski
6. 1315-1400   Religia   Religia  
7. 1405-1450          

 

 

 wychowawca: p. Anna  Adamaszek