Karta zapisu dziecka do świetlicy
Szkoła pamięta - akcja MEN
Dzień Seniora 2019
Pamiętamy o bohaterach Naszej szkoły
Pasty i szczoteczki dla dzieci z Czadu
Świąteczna paczka 2018 r.
79. rocznica rozstrzelania w Woli Łąckiej
Niepodległa godz. 11.11
Wolność kocham i rozumiem wolności oddać nie umiem
Dzień Babci i Dziadka
Święto Szkoły - Wola Łącka
Dzień Dobrych Uczynków
Dzień Dobrych Uczynków
Święto Szkoły - Wola Łacka
Święto Szkoły - akademia
Akademia z okazji 11-listopada
Ślubowanie pierwszaków
Samolotowa wycieczka do Trójmiasta
Wycieczka nad morze

Aktualności

  • Dzien Seniora 2019
  • Bądźmy godni ich pamięci

Dzień Seniora 2019

 

Dzień Seniora to szczególne święto-święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są strażnikami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie, kultywują stare obrzędy i zwyczaje.
25 października w Szkole Podstawowej im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie seniorzy mieli okazję do wspólnego świętowania-
był poczęstunek, były występy artystyczne, moc ciepłych życzeń, a przede wszystkim był czas na rozmowę i integrację.      W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu seniorów. Organizatorami były szkoła podstawowa oraz biblioteka gminna filia w Emilianowie. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Gostynin E. Zieliński, E. Tyszkiewicz - wiceprzewodnicząca Rady Gminy, kierownik GOPS-u M. Dołęga, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina K. Leśniewska, instruktor biblioteki powiatowej G. Staniszewska, G. Orzeł ze Starostwa Powiatowego, prezes ZNP S. Durma, prezes Sekcji Emerytów i Rencistów L. Boguszewska, dziekan, ks. R. Kruszewski, pracownicy bibliotek filialnych, sołtysi. Zaproszeni goście życzyli wszystkim Seniorom wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, a każdy dzień niech dostarcza im radości, łask Bożych i uśmiechu na twarzy. Pogodny klimat w trakcie uroczystości zapewniała pięknie udekorowana sala w stylu kawiarnianym zaaranżowana przez panią Ewelinę Filińską oraz występy artystyczne uczniów ze szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Hanny Karwackiej. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać koncertu w wykonaniu duetu Aleksandra Ziemińska wokal oraz Paweł Machała gitara, a następnie uczestniczyć w pokazie iluzji i magii. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, wsparcie i przyczynili się do organizacji tego spotkania.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostyninie z/s w Solcu Filia w Emilianowie

Read More

     1 grudnia to bardzo ważny dzień dla Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Szczególnie w tym roku, bo przypada w 100-letnią rocznicę odzyskania Niepodległości. Od 8 lat nasza placówka z dumą nosi imię Bohaterów 1 grudnia 1939 r. jak co roku upamiętniliśmy ten dzień oddając hołd i składając kwiaty w miejscu kaźni bestialsko zamordowanych Bohaterów Woli Łąckiej.
     Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali swoje talenty w programie słowno-muzycznym, poświęconym wydarzeniom sprzed 79 lat.
W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Bądźmy godni ich pamięci”, z dumą możemy powiedzieć, że nasza placówka wypełnia to zadanie – pamięta. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium, władz gminy, miasta, powiatu, Kombatanci, radni, sołtysi, rodzice, mieszkańcy Emilianowa i okolicznych wsi.

 

Read More

Wycieczka rowerowa po ścieżce dydaktycznej "Lucień"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 25.06.2012 r. odbyła sie wycieczka rowerowa do Lucienia zorganizowana przez p. B. Mikołajczyk. Uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych oraz chętni uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej wyruszyli na wycieczkę ścieżką przyrodniczo-leśną "Lucień". Trasa wycieczki była następująca: Wyruszyliśmy spod szkoły o godz. 9.00 drogą przez Emilianów, później wzdłuż torów kolejowych w kierunku Bierzewic. W Bierzewicach wjechaliśmy na ścieżkę rowerową i ruszyliśmy w kierunku Lucienia. W Lucieniu za mostem na Skrwie Lewej spotkaliśmy się z leśnikami, którzy zadbali o nasz bezpieczny pobyt na terenie lasów lucieńskich wchodzących w skład lasów nadleśnictwa Gostynin. P. Kujawa, jeden z leśników, oprowadzał nas po ścieżce przyrodniczo-leśnej "Lucień". Trasa wycieczki prowadziła wzdłuż południowo-zachodniego brzegu Jeziora Lucień i liczyła ok. 3 km. Na ścieżce było kilka przystanków, jednym z najciekawszych był dąb Jan- pomnik przyrody, liczący około 300 lat..Ścieżka kończy się przy jeziorze Lucień. Później wsiedliśmy na rowery i w towarzystwie leśników objechaliśmy jezioro lucieńskie od strony północnej w kierunku na wschód. Tam urządzono nam ognisko. Był to dłuższy wypoczynek ok. 40 min. Piekliśmy kiełbaski - smakowały wyśmienicie. Dalej jechaliśmy w kierunku byłej rezydencji kancelarii prezydenta RP w Lucieniu. Mieliśmy okazję z bliska zobaczyć oswojone lochy z warchlaczkami. Tam pożegnaliśmy się z panami leśnikami, którzy deklarowali dalszą współpracę /zamierzamy korzystać w dalszym ciągu z ich wiedzy i doświadczenia/ . Dojechaliśmy do drogi krajowej 573 i skierowaliśmy się na Lucień- tam ścieżką rowerową dostaliśmy do Bierzewic . Następnie po drodze wiejskiej wzdłuż torów kolejowych dotarliśmy do Rogożewka a potem do szkoły. Wróciliśmy ok. 13.30, zrobiliśmy łącznie 35 km. To była wyprawa.......

 

 

Dzień rodziny

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 22.06.2012 r. w naszej szkole odbyła się bardzo rodzinna uroczystość - Dzień Rodziny. Jest to już cykliczna uroczystość, która od wielu lat odbywa się w szkole .Dzieci z punktu przedszkolnego, z oddziału przedszkolnego i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej zapraszają swoich bliskich ( mamę, tatę, babcię i dziadków ). Dzieci prezentują przygotowane wraz z nauczycielami programy artystyczne ( wiersze, piosenki, tańce, małe formy teatralne ). Tak, jak co roku i w tym roku również dzieci bardzo ładnie zaprezentowały się na scenie. Został nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec tej miłej uroczystości odbył się wspólny grill oraz degustacja ciast. W uroczystościach z okazji Dnia Rodziny wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. 

 

Wycieczka do HappyParku

 

 

 

 

 

W dniu 11.06.2012 r. dzieci z punktu przedszkolnego pod opieką p. E. Filińskiej i M. Dan-Liberadzkiej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego , pod opieką p. B. Mikołajczyk i A. Marcinkowskiej brały udział w zorganizowanej wycieczce do HAPPY PARKu. Happy Park to fantastyczne miejsce zabaw dla dzieci, mieszczące się w Stróżewku k/ Płocka. Dzieci pod opieką nauczycieli i animatorów miały okazję skorzystać z bardzo wielu atrakcyjnych zabawek i urządzeń do zabawy. Na miejscu zorganizowany był również posiłek. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z czasu spędzonego w HAPPY PARKu. Wycieczka odbył się w godzinach od 1000 do 15.15

 

 

 

Dzień Dziecka w szkole

 

 

 

 

 

 

W czwartek 31 maja 2012 r. w szkole podstawowej i w punkcie przedszkolnym świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Przygotowaliśmy ( nauczyciele, rodzice, samorząd szkolny i dyrekcja szkoły ) wiele atrakcji sportowo - rekreacyjnych oraz kulinarnych dla naszych dzieci. W zabawie brały udział dzieci z punktu przedszkolnego, z oddziału przedszkolnego oraz dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej. Wszystkie dzieci, które brały udział w zorganizowanych konkurencjach zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi i słodyczami. Zabawa odbywała się na sali gimnastycznej. Po skończonej zabawie każde dziecko otrzymało zestaw słodkości ( lody, batony, cukierki ).Na koniec imprezy rodzice zorganizowali grilla. To był bardzo udany i przyjemny dzień.

 

 

 

Międzyszkolny konkurs "Młodsza Liga Szkolna"

 

 

 

 

 

 

 

4 czerwca 2012 roku odbyła się w naszej szkole 14 edycja Międzyszkolnego Konkursu Gminy Gostynin "Młodsza Liga Szkolna". Konkurs adresowany jest do uczniów klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej, a jego celem jest rozwijanie uzdolnień dzieci w młodszym wieku szkolnym oraz umożliwienie współpracy między uczniami szkół z terenu naszej gminy.

W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny ze szkół w Białotarsku, Emilianowie, Lucieniu, Sierakówku, Sokołowie, Solcu, Teodorowie i Zwoleniu.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z zadań z poszczególnych bloków edukacyjnych. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z SP w Sokołowie, drugie miejsce

uczniowie z SP w Lucieniu, a trzecie miejsce uczniowie z SP w Solcu.

Zarówno zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor Marzenny Kozłowskiej. Organizatorami konkursu byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej SP w Emilianowie.

 

 

 

Wizyta starży pożarnej

 

 

 

 

 

 

W dniu 24 maja naszą szkołę odwiedziła jednostka ratunkowo-gaśnicza Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyninie. Strażacy przyjechali największym wozem ratunkowo - gaśniczym, wyposażonym w niezbędny sprzęt do ratowania ludzi i mienia w wypadkach drogowo-komunikacyjnych, pożarach i innych zdarzeniach losowych. Dzieci z klas młodszych    i przedszkolaki miały okazję wysłuchać krótkiej prelekcji na temat pracy strażaka, obejrzeć sprzęt ratunkowo-gaśniczy, założyć hełmy i ubrania strażaków. Dużym powodzeniem cieszył się kombinezon zabezpieczający przed ogniem i temperaturą - wszyscy chcieli go przymierzyć. Największą radość miały dzieci z pobytu w wozie strażackim oraz z pokazu kurtyny wodnej   i strumienia wody lanego z węża strażackiego. Strażacy również upewnili się, że wszystkie dzieci znają numer 998 do straży pożarnej. Dziękujemy strażakom za miłą wizytę i przyjemne emocje   z nią związane.

 

 

 

 

Koncert profilaktyczny "NIEĆPA 2012"

 

 

 

 

 

Dnia 20 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami opiekunami uczestniczyli w programie profilaktycznym „NIEĆPA 2012”, którego organizatorem było Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej

"NIEĆPA" to jeden z bardziej znanych programów profilaktycznych w Polsce. Podsumowaniem roku jest tradycyjnie ogólne spotkanie w Pałacu Kultury i Nauki       w Warszawie na imprezie z udziałem artystów i gwiazd polskiej estrady.

Podczas koncertu profilaktycznego gości bawili m. in. zespół „STO%”, a gwiazdą wieczoru była  Ania Wyszkoni, która porwała do zabawy wszystkich zgromadzonych  w Sali Kongresowej. Nasi gimnazjaliści podnieśli swoją świadomość dotyczącą niebezpieczeństw związanych z nikotyną, alkoholem i narkotykami. Wszyscy dobrze się bawili i wrócili pełni wrażeń z uśmiechami na twarzy.

 

Konkurs międzyprzedszkolny w świecie bajek i baśni

 

 

 

 

 

 

 

http://emilszkola.pl/data/storage/attachments/6898c1da0a2ca5e4d84d2101e933acf2.jpg" >W dniu 20 kwietnia reprezentacja oddziału przedszkolnego / Marysia Gapińska, Wiktoria Golus, Hubert Lewandowski /wraz  z wychowawcą wzięła udział w konkursie międzyprzedszkolnym " W świecie bajek i baśni". Konkurs zorganizowała G. Rutkowska  z oddziału przedszkolnego w Białotarsku . Skierowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Gostynin. W konkursie brało udział siedem oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu była popuraryzacja świata bajek i baśni, który uczy wrażliwości i odróźni ania dobra od zła; rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci; rozwijanie ekspresji werbalnej, percepcji wzrokowej i słuchowej w trakcie rozwiązywania zagadek i łamigłówek bajkowych. Od dzieci biorących udział w konkursie oczekiwano znajomości następujących bajek: Brzydkie Kaczątko, Calineczka, Księżniczka na ziarnku grochu, Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, Kot w butach, Pinokio, Trzy świnki, Złota rybka.

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego pilnie w szkole i w domu słuchały w/w bajek i baśni. Nie było więc jakichkolwiek problemów   z poradzeniem sobie z zadaniami na konkursie. Pierwsze zadanie: Tytuł do ilustracji - dzieci po wylosowaniu numeru przyporządkowanego do określonej ilustracji musiały podać tytuł bajki, której dotyczyła ilustracja. Za to poprawnie rozwiązane zadanie otrzymały 2 punkty. Drugie zadanie Zabawa w Kopciuszka - dzieci musiały oddzielić fasolę od grochu. Zadanie wymagało dobrej współpracy i porozumienia w zespole. Maksymalną ilość punktów (2pkt.) zdobyły trzy pierwsze zespoły - w tym nasz. Trzecie zadanie Serdeczny domek- rozpoznać tytuł bajki na podstawie ilustracji oraz pokolorować i policzyć wszystkie serduszka na ilustracji. Tutaj też zdobyliśmy maksymalną ilość punktów. Czwarte zadanie Bajkowe puzzle - należało porozcinać ilustracje po wyznaczonych liniach, następnie złożyć i przykleić puzzle na kartkę. To zadanie okazało się dość trudne i pracochłonne ale i tak udało się zdobić maksymalną ilość punktów. Ostatnie, piąte zadanie Czarodziejski worek z zagadkami - należało odgadnąć tytuł bajki bądź baśni na podstawie wysłuchanej zagadki. Dzieci bardzo sprawnie ,bez kłopotu odgadły trzy zagadki. W konkursie dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zdobyły wszystkie możliwe punkty. Ale nie to w tym konkursie było ważne- co podkreślali i organizatorzy konkursu i nauczyciele i rodzice dzieci biorących udział w konkursie- przygotowanie dzieci do postrzegania książki ,jako źródła przeżyć i emocji. Wszystkie dzieci otrzymały od organizatorów miłe upominki oraz zostały zaproszone na poczęstunek. Myślę, że miło będziemy wspominać pobyt w Szkole w Białotarsku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie kontynuacja tego rozwijającego wyobrażnię dziecka konkursu.

 

 

 

 

RaPort o projekcie

 

 

 

 

 

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły realizowali projekt edukacyjny „Jaką rolę odgrywają substancje promieniotwórcze w życiu człowieka?” w ramach konkursu interdyscyplinarnego „Wokół odkryć naukowych polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie”, przeprowadzonego przez MSCDN w Warszawie, na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Temat projektu – Jaką rolę dogrywają substancje promieniotwórcze wżyciu człowieka?

Głównym celem projektu było wzbudzenie zainteresowania odkryciami Marii Skłodowskiej-Curie i rolą substancji promieniotwórczych w różnych dziedzinach życia człowieka...

 

 

Wycieczka do Szymanowa - Niepokalanowa - Ołtarzewa

 

 

 

 

 

 

W dniu 10 marca 2012r. uczniowie naszej szkoły pod opieką P. Renaty Matuszewskiej wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 3 w Gostyninie wyjechali na wycieczkę.

Swoją wędrówkę rozpoczęli od zwiedzenia Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jałowieckiej w Szymanowie. Tu właśnie znajduje się Zgromadzenie Sióstr Niepokalanek, które przybliżyły im historię cudownej figury Matki Bożej. Następnie udali się do Niepokalanowa, gdzie odwiedzili sanktuarium św. Maksymiliana. Jest to najstarszy budynek w klasztorze, w którym znajduje się cela franciszkanina Ojca Maksymiliana Maria Kolbego. 

 

 

Dzień Kobiet 2012

 

 

 

 

 

 

Dzień Kobiet tradycyjnie obchodzony był w nasze szkole 8 marca. Z tejże okazji, uczniowie wraz z nauczycielami: p. Dyrektor - Marzenną Kozłowską, p. Hanną Karwacką, p. Anetą Marcinkowską, p. Krzysztofem Sochackim, przygotowali program słowno-muzyczny. Natomiast z pomocą p. Jolanty Szymczak, opracowano scenografię. Widzowie mogli usłyszeć kilka faktów z historii obchodów tego święta, jak również zobaczyć scenki, których tematyka sięgała do prehistorycznych zwyczajów zdobywania kobiet, poprzez ukazanie roli kobiety w czasach wojny, aż do teraźniejszości. Na zakończenie występu chłopcy z naszej szkoły wręczali własnoręcznie wykonane laurki z najlepszymi życzeniami dla wszystkich Pań. 

 

 

 

Walentynki 2012

 

 

 

 

W dniu 14.02.2012 obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Aby uprzyjemnić ten dzień pani Hanna Karwacka i pan Krzysztof Sochacki wraz z częścią uczniów przygotowali montaż słowno - muzyczny a następnie wręczaliśmy kartki walentynkowe oraz słodkie upominki dla tych, którzy     wygrali    w plebiscycie na najsympatyczniejszą dziewczynę    i najsympatyczniejszego chłopca. Nad przebiegiem głosowania czuwali członkowie Samorządu Szkolnego wraz z opiekunem.
A oto wyniki plebiscytu:
• w klasach 0 – 3 szkoły podstawowej:

- miejsce I : Nikola Wiśniewska i Maciej Dmoch;
- miejsce II : Katarzyna Wasilewska, Jakub Szymański, Adrian Jędrzejczak;
- miejsce III: Nina Sochacka, Hubert Lewandowski, Jakub Tomczak, Eryk Liczkowski, Kacper Kuliński;

 

 

 

Bal karnawałowy w DPS w Rogożewku

 

 

 

 

 

 

W dniu 26.01.2012 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Hanną Karwacką, Renatą Matuszewską oraz Anetą Marcinkowską mogli uczestniczyć w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez DPS w Rogożewku. Zabawę taneczną uświetniły konkursy, w których można było otrzymać słodkie upominki. Dzieci, mogły także zagrać w tenisa stołowego oraz piłkarzyki.

Zredagowała: Aneta Marcinkowska

 

 

Choinka 2012 w Szkole Podstawowej

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 14 stycznia 2012 roku odbyła się w naszej szkole "Choinka noworoczna". Pierwsza część to zabawa dla najmłodszych uczniów oraz maluszków nie będących jeszcze uczniami naszej szkoły. W pięknych bajkowych kostiumach dzieci w tym dniu wyglądały wspaniale. Wszyscy świetnie bawili się przy muzyce zespołu, który przygrywał do tańca. Jak co roku przybył również św. Mikołaj, który przywiózł ze sobą paczki ze słodyczami dla wszystkich dzieci.

 

 

Jasełka 2011

 

 

 

 

 

Dnia 20 XII 2011r. odbyły się jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez p. Renatę Matuszewską. Brały w nich udział dzieci i młodzież z naszej szkoły. Przedstawienie to pozwoliły nam zaobserwować, w jaki sposób mały Jezus przemieniał serca postaci bajkowych, jak i ludzi współczesnych. W  nastrój świąteczny wprowadziły nas kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci pod kierownictwem p. Krzysztofa Sochackiego. Występy młodych artystów podziwiali zaproszeni goście: ks. Dziekan Ryszard Kruszewski,   Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin p. Krystyna Janiszewska oraz radni Gminy Gostynin p. Elżbieta Tyszkiewicz, P. Andrzej Krzewicki oraz rodzice i dziadkowie dzieci. W styczniu zaś jasełka mogli obejrzeć mieszkańcy DPS-u z Rogożewka.

Zredagowała: Anna Adamaszek

 

 

 

Mikołajki 2011

 

 

 

 

 

 

Jak stary zwyczaj nakazuje, tak i w tym roku do naszej szkoły 6

grudnia przybył św. Mikołaj. Obdarował on najmłodsze dzieci

wspaniałymi upominkami, które dały wiele radości. Miłą niespodziankę

sprawił uczniom klasy IV z którymi zagrał w piłkę nożną

 
 
 

Obchody 72 rocznicy pomordowania 29 mieszkańców Gostynina i okolic

 

 

 

 

Tegoroczne obchody rocznicy pomordowania 29 mieszkańców Gostynina i okolic w Woli Łąckiej przebiegały wg podobnego porządku jak w latach ubiegłych. 1 XII 2011r. o godz. 10.30 przedstawiciele władz, duchowieństwo. kombatanci, młodzież szkolna i liczni mieszkańcy ziemi gostynińskiej, którzy chcieli uczcić pamięć pomordowanych spotkali się przy pomniku, w lesie, w Woli Łąckiej...

 

 

 

 

Kl. III- IV na sztuce pt. " Pinokio"

 

 

 

 

Kl. III- IV na sztuce pt. " Pinokio" w Teatrze Dramatycznym

w Płocku dnia 09.11.2011r.

pod opieką

p. A. Dryńkowskiej i R.Matuszewskiej

 

 

"Spektakl teatralny w płockim teatrze"

 

 

24 października uczniowie klas 0-II szkoły podstawowej wraz z wychowawcami wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na inscenizację bajki Kornela Makuszyńskiego „Przygody Koziołka Matołka”...

 

"Zajęcia w terenie"

 

 

 

 

Zgodnie z nową podstawą programową w gimnazjum, nauczyciele organizują zajęcia terenowe. Mają one na celu uaktywnienie uczniów oraz zachęcenie ich do samodzielnego poznawania środowiska geograficznego. Forma ta sprzyja zdobywaniu        i pogłębianiu wiadomości i umiejętności przyrodniczych, które pozwalają na realizację celó  w edukacyjnych z geografii i biologii.

 

 

"Dzień Dziecka"

 

 

 

 

Dnia 1 czerwca 2011r w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Nad organizacją imprezy czuwali : p. Bożena Mikołajczyk, p. Ania Adamaszek,  p. Ania Dryńkowska, p. Bożena Romanowska, p. Aneta Marcinkowska, p. Ewelina Filińska natomiast oprawę muzyczną zapewnił p. Krzysztof Sochacki.... 

 

 

 

"Wycieczka do Sochaczewa"

 

 

 

W dniu 7 czerwca dzieci z klas młodszych oraz zainteresowane dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do Sochaczewa.... 

 

 

 

 

"Wycieczka do Muzeum Narodowego w Warszawie"

 

 

 

 

W czwartek 25 kwietnia 2011r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej do Muzeum Narodowego w Warszawie. Po raz pierwszy zobaczyli jedno z największych muzeów w Polsce. Ze względu na olbrzymią ilość eksponatów uwaga uczniów została skupiona na Galerii Malarstwa Polskiego...

 

 

 

 

"Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym"

 

 

 

 

Program nauczania geografii w gimnazjum zaklada wzmacnianie postawy ucznia-badacza. Postawa taka jest zgodna z założeniami Podstawy programowj, która między innymi zaleca w znacznie wiekszym niż dotychczas zakresie korzystanie z obserwacji bezpośrednich, dokonywanych przez uczniów w trakcie zajęć w terenie oraz jak najczęszcze nawiązywanie do regionu, w którym mieszka uczeń…

 

 

 

 

 

"VI rocznica śmierci Jana Pawła II"

 

 

 

 

 

2 kwietnia 2011r.minęło sześć lat od śmierci naszego Ojca Świętego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny z prezentacją multimedialną dotycząca życia Karola Wojtyły pt. „W hołdzie Janowi Pawłowi II”. Dzieci i młodzież przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia Ojca Świętego, a zarazem główne idee Jego nauczania....

 

 

 

 

 

 

 

"Jasełka 2010"

 

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres, oczekiwany nie tylko przez dzieci, ale także przez dorosłych. W tym roku podtrzymując tradycje związane z tymi świętami 21 grudnia 2010r. odbyły się jasełka, które w wykonaniu dzieci 5 i 6 letnich nabrały szczególnego wdzięku. Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Aniołków?, dzieci z serduszkami na dłoni i królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu?...