Karta zapisu dziecka do świetlicy
Szkoła pamięta - akcja MEN
Dzień Seniora 2019
Pamiętamy o bohaterach Naszej szkoły
Pasty i szczoteczki dla dzieci z Czadu
Świąteczna paczka 2018 r.
79. rocznica rozstrzelania w Woli Łąckiej
Niepodległa godz. 11.11
Wolność kocham i rozumiem wolności oddać nie umiem
Dzień Babci i Dziadka
Święto Szkoły - Wola Łącka
Dzień Dobrych Uczynków
Dzień Dobrych Uczynków
Święto Szkoły - Wola Łacka
Święto Szkoły - akademia
Akademia z okazji 11-listopada
Ślubowanie pierwszaków
Samolotowa wycieczka do Trójmiasta
Wycieczka nad morze

Aktualności

  • Dzien Seniora 2019
  • Bądźmy godni ich pamięci

Dzień Seniora 2019

 

Dzień Seniora to szczególne święto-święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są strażnikami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie, kultywują stare obrzędy i zwyczaje.
25 października w Szkole Podstawowej im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie seniorzy mieli okazję do wspólnego świętowania-
był poczęstunek, były występy artystyczne, moc ciepłych życzeń, a przede wszystkim był czas na rozmowę i integrację.      W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu seniorów. Organizatorami były szkoła podstawowa oraz biblioteka gminna filia w Emilianowie. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Gostynin E. Zieliński, E. Tyszkiewicz - wiceprzewodnicząca Rady Gminy, kierownik GOPS-u M. Dołęga, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina K. Leśniewska, instruktor biblioteki powiatowej G. Staniszewska, G. Orzeł ze Starostwa Powiatowego, prezes ZNP S. Durma, prezes Sekcji Emerytów i Rencistów L. Boguszewska, dziekan, ks. R. Kruszewski, pracownicy bibliotek filialnych, sołtysi. Zaproszeni goście życzyli wszystkim Seniorom wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, a każdy dzień niech dostarcza im radości, łask Bożych i uśmiechu na twarzy. Pogodny klimat w trakcie uroczystości zapewniała pięknie udekorowana sala w stylu kawiarnianym zaaranżowana przez panią Ewelinę Filińską oraz występy artystyczne uczniów ze szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Hanny Karwackiej. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać koncertu w wykonaniu duetu Aleksandra Ziemińska wokal oraz Paweł Machała gitara, a następnie uczestniczyć w pokazie iluzji i magii. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, wsparcie i przyczynili się do organizacji tego spotkania.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostyninie z/s w Solcu Filia w Emilianowie

Read More

     1 grudnia to bardzo ważny dzień dla Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Szczególnie w tym roku, bo przypada w 100-letnią rocznicę odzyskania Niepodległości. Od 8 lat nasza placówka z dumą nosi imię Bohaterów 1 grudnia 1939 r. jak co roku upamiętniliśmy ten dzień oddając hołd i składając kwiaty w miejscu kaźni bestialsko zamordowanych Bohaterów Woli Łąckiej.
     Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali swoje talenty w programie słowno-muzycznym, poświęconym wydarzeniom sprzed 79 lat.
W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Bądźmy godni ich pamięci”, z dumą możemy powiedzieć, że nasza placówka wypełnia to zadanie – pamięta. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium, władz gminy, miasta, powiatu, Kombatanci, radni, sołtysi, rodzice, mieszkańcy Emilianowa i okolicznych wsi.

 

Read More

BezpieczneWakacje.pl :)

 

 

 

 

 

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2013 jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.

Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

Akcja trwa od 1 czerwca do 30 września 2013 roku.

wiecej informacji...

www.bezpiecznewakacje.pl/

 

 

 

 

Wycieczka nad morze...:)

 

 

 

 

 

 

W dniach 9-14 czerwca 2013r. 42 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Darłowa. Poznaliśmy kulturę i historię Królewskiego Miasta Darłowa. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Kościół św. Gertrudy i św. Jerzego, Bramę Wysoką z XV w., Rynek Miejski z Ratuszem i Pomnikiem Rybaka oraz Zamek Książąt Pomorskich. Odbyliśmy rejs statkiem Wikingów po Morzu Bałtyckim. Przeszliśmy trasę o średniej trudności w parku linowym. Przepłynęliśmy tramwajem wodnym z Darłówka do Darłowa. Wesoło bawiliśmy się w parku wodnym, a wieczorem na dyskotece i przy ognisku. Graliśmy w siatkówkę plażową, piłkarzyki, bilard, ping-ponga. Oczywiście codziennie podziwialiśmy piękne Morze Bałtyckie. Opiekę nad nami sprawowały Panie: Hanna Karwacka, Renata Matuszewska, Monika Tyszkiewicz, Anna Kozłowska.

 

 

 

 

Wycieczka do Torunia

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 9 kwietnia 2013r. uczniowie klas gimnazjalnych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę naukową do Torunia. Organizatorem wycieczki była Pani Anna Ostrowska wychowawca klasy I gimnazjum. Pozostałymi opiekunami była Pani Ewa Krzewicka i Pani Anna Kozłowska.

Celem wycieczki było:

Własnoręczne eksperymentowanie na zajęciach warsztatowo-pokazowych     w Centrum Chemii w Małej Skali (SSC-small-scal chemistry). Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, które następnie omawiali i opisywali na kartach pracy. Zajęcia zakończyły ekscytujące i efektowne doświadczenia wykonane przez pracowników centrum.

Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Przyrodniczego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Zobaczyliśmy niezwykłe zbiory motyli, algierską kolekcję głównie bezkręgowców, okazy minerałów z wypraw na Antarktydę i Spitzbergen oraz ekspozycję 48 gatunków ptaków. Spacerowanie po Rynku Staromiejskim. Uczniowie podziwiali zabytkowe kamienice  i pomnik Mikołaja Kopernika. Obejrzenie seansu popularno-naukowego  „Ziemia-planeta Kopernika” w Centrum popularyzacji kosmosu Planetarium. Zakupienie pierników, słodkości i pamiątek z magicznego Torunia.

Wszyscy wrócili trochę  zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Humor dopisywał wszystkim, aż do opuszczenia autobusu i udania się do domów.

Opracowała Anna Kozłowska

 

 

 

 

Związek Kombatantów RP w Gostyninie

 

 

 

 

 

 

18 marca 2013r. przybyli do naszej szkoły przedstawiciele Związku Kombatantów RP w Gostyninie - prezes związku porucznik nawigator Zdzisław Jackowski

-zastępca prezesa hm. Eugeniusz Jędrzejewski

-sierżant Kazimierz Szarłat

-podporucznik Karol Jabłoński

W czasie dwugodzinnego spotkania z gimnazjalistami z II i III kl. p.E. Jędrzejewski opowiadał o patronach naszej szkoły, niektórych z nich znał osobiście.Wspominał związane z nimi ciekawe wydarzenia i anegdoty.

P. Jędrzejewski był także przy ekshumacji , która odbyła się 27 kwietnia 1945 r.

Nasz gość opowiedział nam również o realizacji jego pomysłu na upamiętnienie miejsca zbrodni z 1 grudnia 1939 r. w postaci pomnika.

Podczas swego wystąpienia pokazał nam cenne pamiątki historyczne m.in.:

- zdjęcie gostynińskich policjantów z 1922 r.

- legitymację służbową swojego ojca i swoją z 1935 r.

- plakat z okazji odsłonięcia pomnika w Woli Łąckiej w 1984 r.

 

 

 

Profilaktyka a TY!

 

 

 

 

We wtorek 26 lutego 2013r. w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie ponad 350 uczniów ze szkół powiatu gostynińskiego obejrzało sztukę teatralną Izy Rękawek pod tytułem „Sekret” w reżyserii Magdaleny Garstki w wykonaniu młodych aktorów z grupy teatralnej „Schody”.

 Grupa teatralna „Schody” powstała w 2012 roku i skupia młodzież z wielu szkół powiatu gostynińskiego, działając w ramach programu „Profilaktyka a TY”. Pomysłodawczynią jej założenia była Aleksandra Nowacka – lider Pat w Gostyninie. W składzie gostynińskiej grupy profilaktycznej jest także uczeń naszej szkoły Kacper Nowacki.

Młodzież obejrzała także film profilaktyczny „Więzienie – stracony czas”.  Krótkometrażowy film edukacyjny adresowany jest do młodzieży, m.in. z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, świetlic środowiskowych i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Podejmuje on tematykę młodych ludzi, którzy łamią prawo i trafiają do więzienia. Film jest wspólnym dziełem Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie oraz Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, otrzymał certyfikat programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty”. W filmie – na przykładzie trzech młodych ludzi: Wojciecha, Marcina i Adama pokazano konsekwencje wyborów życiowych, które mogą skończyć się złamaniem prawa i w rezultacie długoletnim więzieniem.

Gościem spotkania był twórca ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Profilaktyka a Ty” inspektor Grzegorz Jach. Po projekcji filmu przepytywał wybrane z sali osoby, jak zachowają się w sytuacji, widząc przestępstwo lub mając propozycję podwiezienia przez nietrzeźwego kierowcę.

 

 

 

Jasełka 2012

 

 

 

 

 

Dnia 20 grudnia 2012r. uczniowie naszej szkoły przygotowali jasełka. W bożonarodzeniowej scenografii, aniołki, pastuszkowie oraz dostojni królowie zaprezentowali wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Nie zabrakło oczywiście kolęd i pastorałek, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Mali artyści zostali nagrodzeni gorącymi oklaskami, obrazkami bożonarodzeniowymi oraz smakołykami ofiarowanymi przez zaproszonych gości. 

 

 

 

Akcja charytatywna

 

 

 

 

„Dzielmy się wiarą jak chlebem”

 Podczas adwentu nasza szkoła postanowiła włączyć się w pomoc dla najuboższych. Zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznych, które przekazaliśmy Kołu Miłosierdzia im. Brata Chmielowskiego działającemu przy naszej parafii. Oni z kolei nasze dary ofiarują ludziom, którzy potrzebują pomocy. Dzięki okruchom miłości Święta Bożego Narodzenia dla niektórych rodzin nie pozostaną smutne. Akcja ta jest szczególnie ważna w Roku Wiary, który przypomina, że „wiara bez uczynków martwa jest”

 

 

 

Wola Łącka 2012

 

 

 

 

 

 

W piątek 30 listopada 2012r. w Woli Łąckiej pod Pomnikiem Pomordowanych odbyła się uroczystość ku czci rozstrzelanych mieszkańców Gostynina i ziemi gostynińskiej. Historię tego miejsca przypomniała z-ca Burmistrza p. Jadwiga Kaczor. Apel poległych poprowadził Prezes Zarządu Koła Miejskiego ZK i BWP porucznik nawigator w stanie spoczynku Zdzisław Jackowski. Ksiądz proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego Sławomir Wiśniewski odmówił modlitwę za pomordowanych. Delegacje złożyły pod Pomnikiem wiązanki kwiatów i znicze.

   Tradycyjnie już po raz dziewiąty w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca wydarzenia sprzed 73 lat. Młodzież przygotowana pod kierunkiem p. Jolanty Szymczak i p. Krzysztofa Sochackiego zaprezentowała program słowno-muzyczny

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z klasy II gimnazjum, pod opieką pani Anety Marcinkowskiej przygotowali żartobliwe skecze związane ze szkołą. Nie zabrakło także piosenek w wykonaniu szkolnego chóru,nad którym czuwa pan Krzysztof Sochacki. 

Już po raz trzeci przyznawane były również tzw. BELFRY. W tym roku dyplomy BELFRA 2012 otrzymali:

- KOMANDOS: Anna Ostrowska, Grzegorz Matysek

- GORĄCY UŚMIECH: Aneta Marcinkowska, Hanna Karwacka, Krzysztof Sochacki,

- BRATNIA DUSZA: Bożena Romanowska, Aneta Marcinkowska,

- ZŁOTE LUSTERKO i ZŁOTY KAGANEK: Marzenna Kozłowska, Hanna Karwacka.

Prowadzącymi uroczystość byli: Lidia Trawczyńska (kl.II gim.) i Radosław Lewandowski (kl. III gim.) a nagrody wręczali Zuzanna Jurewicz i Bartosz Fijałkowski (kl.V).

Wszyscy nauczyciele, jak również pracownicy administracji i obsługi otrzymali symboliczne kwiaty z okazji tego święta. 

 

 

 

Pielgrzymka do Rostkowa

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 22.09.2012r. uczniowie naszej szkoły udali się na pielgrzymkę śladami św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Pierwszym naszym etapem był Przasnysz, gdzie św. Stanisław przyjął chrzest. Następnie musieliśmy pokonać pieszo ok.7 km, aby dostać się do Rostkowa – miejscowości, w której w roku 1550 urodził się nasz święty. Na miejscu odbyła się Msza św. w której uczestniczyły dzieci z całej diecezji płockiej. Ostatnim etapem wycieczki był oczywiście Mc`Donald. 

 

 

 

Wycieczka rowerowa - Nadleśnictwo w Łącku

 

 

 

 

 

 

W dniu 20 września tego roku szkolnego odbyła się wycieczka rowerowa do Nadleśnictwa Łąck. Jest to już kolejna wycieczka zorganizowana w ramach lekcji terenowych, które są niewątpliwie bardzo atrakcyjnym elementem nauczania geografii w gimnazjum. Wyjście czy wyjazd poza budynek szkoły daje uczniom możliwość samodzielnej obserwacji otaczającego go środowiska oraz poznanie własnego regionu. Korzystając z oferty edukacyjnej Nadleśnictw Łąck skierowanej do młodzieży mieliśmy możliwość zapoznać się z prowadzoną gospodarką leśną na terenie nadleśnictwa, zwiedzaliśmy zabytkową wyłuszczarnię nasion oraz przebyliśmy drogą ścieżki edukacyjnej Łąck z tablicami edukacyjnymi,byliśmy na obszarach chronionych, włączonych w europejską sieć Specjalnej Ochrony Ptaków NATURA 2000, podziwialiśmy piękny krajobraz z urozmaiconą polodowcową rzeźbą terenu, rozpoznawaliśmy różnorodne gatunki drzew i krzewów. Po przebytej ścieżce edukacyjnej zajęcia w Nadleśnictwie Łąck skończyły się przygotowanym przez gospodarzy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. W drodze do i z nadleśnictwa poruszaliśmy się ścieżkami rowerowymi i drogami leśnymi. Szkoda tylko, że tych ścieżek rowerowych jest tak mało .....