Karta zapisu dziecka do świetlicy
Szkoła pamięta - akcja MEN
Dzień Seniora 2019
Pamiętamy o bohaterach Naszej szkoły
Pasty i szczoteczki dla dzieci z Czadu
Świąteczna paczka 2018 r.
79. rocznica rozstrzelania w Woli Łąckiej
Niepodległa godz. 11.11
Wolność kocham i rozumiem wolności oddać nie umiem
Dzień Babci i Dziadka
Święto Szkoły - Wola Łącka
Dzień Dobrych Uczynków
Dzień Dobrych Uczynków
Święto Szkoły - Wola Łacka
Święto Szkoły - akademia
Akademia z okazji 11-listopada
Ślubowanie pierwszaków
Samolotowa wycieczka do Trójmiasta
Wycieczka nad morze

Aktualności

  • Dzien Seniora 2019
  • Bądźmy godni ich pamięci

Dzień Seniora 2019

 

Dzień Seniora to szczególne święto-święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są strażnikami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie, kultywują stare obrzędy i zwyczaje.
25 października w Szkole Podstawowej im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie seniorzy mieli okazję do wspólnego świętowania-
był poczęstunek, były występy artystyczne, moc ciepłych życzeń, a przede wszystkim był czas na rozmowę i integrację.      W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu seniorów. Organizatorami były szkoła podstawowa oraz biblioteka gminna filia w Emilianowie. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Gostynin E. Zieliński, E. Tyszkiewicz - wiceprzewodnicząca Rady Gminy, kierownik GOPS-u M. Dołęga, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina K. Leśniewska, instruktor biblioteki powiatowej G. Staniszewska, G. Orzeł ze Starostwa Powiatowego, prezes ZNP S. Durma, prezes Sekcji Emerytów i Rencistów L. Boguszewska, dziekan, ks. R. Kruszewski, pracownicy bibliotek filialnych, sołtysi. Zaproszeni goście życzyli wszystkim Seniorom wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, a każdy dzień niech dostarcza im radości, łask Bożych i uśmiechu na twarzy. Pogodny klimat w trakcie uroczystości zapewniała pięknie udekorowana sala w stylu kawiarnianym zaaranżowana przez panią Ewelinę Filińską oraz występy artystyczne uczniów ze szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Hanny Karwackiej. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać koncertu w wykonaniu duetu Aleksandra Ziemińska wokal oraz Paweł Machała gitara, a następnie uczestniczyć w pokazie iluzji i magii. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, wsparcie i przyczynili się do organizacji tego spotkania.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostyninie z/s w Solcu Filia w Emilianowie

Read More

     1 grudnia to bardzo ważny dzień dla Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Szczególnie w tym roku, bo przypada w 100-letnią rocznicę odzyskania Niepodległości. Od 8 lat nasza placówka z dumą nosi imię Bohaterów 1 grudnia 1939 r. jak co roku upamiętniliśmy ten dzień oddając hołd i składając kwiaty w miejscu kaźni bestialsko zamordowanych Bohaterów Woli Łąckiej.
     Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali swoje talenty w programie słowno-muzycznym, poświęconym wydarzeniom sprzed 79 lat.
W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Bądźmy godni ich pamięci”, z dumą możemy powiedzieć, że nasza placówka wypełnia to zadanie – pamięta. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium, władz gminy, miasta, powiatu, Kombatanci, radni, sołtysi, rodzice, mieszkańcy Emilianowa i okolicznych wsi.

 

Read More

Wycieczka do Parku Linowego

 

 

 

 

 

 

 

 

13.06.br (piątek ) dzieci z punktu przedszkolnego i z oddziału przedszkolnego wybrały się autokarem do płockiego ZOO. Maluchy zwiedzały ogród zoologiczny a starszaki skorzystały z atrakcji parku linowego zorganizowanego w miejscowym zoo.

 Starszaki z oddziału przedszkolnego w parku linowym pokonywały proste, kolorowe przeszkody linowe zawieszone pomiędzy domkami zainstalowanymi na drzewach i palach. Trasa o długości 75 m, zawierała do pokonania 11 ciekawych przeszkód takich jak: kacze łapy, zjazd tyrolski, mostki, tunele. Zabawa odbywała się na wysokości 1,5 -3 m nad ziemią a zabezpieczeniem były atestowane siatki chroniące przed upadkiem z wysokości. To dopiero była zabawa!!!! W parku linowy spędziliśmy 1.1/2 godziny. Na zwiedzanie ogrodu zoologicznego nie było dużo czasu, nie mniej jednak odwiedziliśmy niektóre zwierzęta. Wycieczkę zakończyliśmy tradycyjnie - wizytą w McDonald's.

 

Wycieczka rowerowa zerówkowiczów

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 25.05.br. ( w piątek ) dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią, wykorzystując słoneczną pogodę, wybrały się na wycieczkę rowerową po najbliższej ( i trochę dalszej ) okolicy szkoły. W wycieczce uczestniczyły również  mamy niektórych dzieci. Z radością trzeba stwierdzić, że większość małych uczestników wycieczki bardzo dobrze jeździ na rowerze i bez większego trudu radzi sobie w terenie, nawet na dość długich trasach i na różnej nawierzchni dróg.
  
Kulminacją wyprawy było zorganizowane ognisko w gospodarstwie agroturystycznym pani Elżbiety Siemińskiej w Emilianowie. Dzieci samodzielnie upiekły nad ogniskiem kiełbaski, spożyły napoje i bułeczki ( przygotowane przez rodziców)a gospodyni poczęstowała nas lodami. Po sytym posiłku i krótkim odpoczynku w gospodarstwie wszyscy wróciliśmy na rowerach do szkoły.
   To była bardzo przyjemna i ciekawa wyprawa w okolice szkoły. W przyszłości zamierzamy kontynuować takie wycieczki rowerowe.

 

 

Dni otwarte

 

 

 

 

 

 

Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej
i Gimnazjum w Emilianowie

zaprasza
uczniów klasy VI wraz z opiekunami


na Dni Otwarte w dniu 30 kwietnia 2014r.
o godz 1130

 

 

 

 

 

Dzień Wiosny 

 

 

 

 

 

 

Tradycją naszej szkoły stało się uroczyste powitanie Dnia Wiosny. Samorząd szkolny wraz z Panią Anetą Marcinkowską przygotował specjalnie na tą uroczystość wiele konkursów i gier dla swoich koleżanek i kolegów. Największą popularnością cieszyły się konkursy: przebranie wiosenne, piosenka/taniec, skecz oraz zabawa z balonem. Uczniowie klasy II Gimnazjum zaprezentowali skecz pt.''Student''oraz klasa I Gimnazjum skecz pt. ''MOPS''. Przebranie wiosenne zaprezentowały klasy 0-III oraz przedszkole natomiast taniec klasy III, IV, V, VI, I oraz II Gimnazjum.
Myślę, że każdemu obserwującemu konkurs z cytryną ciekła ślina na samą myśl o tym przysmaku, ale jednak nie zapomnieli o uśmiechu i dobrej zabawie. A ona towarzyszyła nam również podczas konkursu z piciem soku pomidorowego.
Tego dnia nie tylko uczniowie dobrze się bawili, ale również nauczyciele. Dla wszystkich ten dzień był pełen wrażeń, bardzo miło go spędziliśmy, oby takich dni było więcej w naszej szkole.

 

 

Współpraca z Domem Dziecka w Gostyninie

 

 

 

 

 

 

Na początku roku 2014 Szkolne Koło Wolontariatu pod kierownictwem p. Renaty Matuszewskiej podjęło współpracę z Powiatowym Zespołem Opiekuńczo-Wychowawczym w Gostyninie. Z pomocą całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać kwotę 170 zł. Pieniądze te zdobyliśmy dzięki zdjęciom, które wykonaliśmy podczas choinki szkolnej, a potem je rozprowadziliśmy wśród uczniów. Za zarobione pieniądze kupiliśmy myszki do komputera oraz pendrive tak potrzebne dzieciom z Domu Dziecka. Ofiarowaliśmy też zebrane  wcześniej zeszyty i przybory szkolne. Pani Dyr Monika  Kuźnicka  serdecznie nam podziękowała za  otrzymaną pomoc oraz oprowadziła nas po placówce. W najbliższym czasie nasi uczniowie rozegrają mecz z  dziećmi z Domu Dziecka

 

 

 

 

Spotkanie z Januszem Chomontkiem

 

 

 

 

 

 

Dnia 13 marca gościliśmy w murach naszej szkoły Janusza Chomontka  – polskiego sportowca, wielokrotnego rekordzistę Księgi  Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Międzynarodową sławę zdobył we Włoszech, kiedy pobił rekord 7 tys. odbić piłki należący do Diego Armando Maradony, podbijając piłkę 35 tys. razy. Janusz Chomontek zrobił na uczniach duże wrażenie m.in żonglował piłką pod coraz niżej opuszczaną poprzeczką. Potrafił też odbić piłkę do: koszykówki, piłki nożnej, tenisa i ping ponga różnymi częściami ciała. Rekordzista sprawdził też umiejętność podbijania piłek u naszych gimnazjalistów. Szkolnym mistrzem okazał się Mateusz Kłosiński z IG, który odbił piłkę przeszło 150 razy- gratulacje! Pan Janusz namawiał uczniów do uprawiania sportu i przestrzegał przed uzależnieniem od alkoholu czy komputera. Na koniec rozdawał autografy.

 

 

Wycieczka do Warszawy

 

 

 

 

 

 

W dniu 14.02.2014r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udali się w podróż do stolicy. Tym razem obejrzeliśmy Stadion Narodowy. Na własne oczy zobaczyliśmy jak wygląda Strefa Zawodnicza, główna płyta boiska czy różne zakamarki piłkarskiej szatni. Wczuliśmy się w rolę piłkarzy w pomeczowej Sali Konferencyjnej. Emocji było co nie miara, zwłaszcza dla chłopców.

   Kolejnym punktem wycieczki była Niewidzialna Wystawa. Dzięki niej mogliśmy wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi. Po wystawie oprowadzali nas osoby niewidome lub niedowidzące dzięki którym  poznaliśmy nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi, ale również mieliśmy okazję stwierdzić, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny.

 

 

 

Walentynki 2014

 

 

 

 

 

 

Tegoroczne świętowanie Walentynek rozpoczęliśmy już od wtorku 11.02.2014. Wtedy to grupa uczniów klasy III gimnazjum, która uczęszcza na zajęcia z projektu YOUNGSTER, miała zajęcia poświęcone tej tematyce. Mogli oni także wykazać się pod względem artystycznym, przygotowywując dekorację szkoły na ten dzień.

W dniu kiedy obchodzone były Walentynki przez całą szkołę, tradycyjnie dzialała poczta walentynkowa. Można było podarować kartkę walentynkową lub kwiaty ulubionej osobie. Rozstrzygnięty został także konkurs na najsympatyczniejszych w naszej szkole.

A oto wyniki konkursu na "Najsympatyczniejszą dziewczynę" i "Najsympatyczniejszego chłopaka":

 - w klasach I - III szkoły podstawowej

miejsce I

Zuzanna Pałasińska z klasy I, Aleksandra Węclewska z klasy II oraz Mateusz Ziółkowski z klasy III.

miejsce II

Patrycja Itczak, Nina Sochacka, Maja Marcinkowska z klasy I, Maria Gapińska z klasy II, Natalia Zalewska z klasy III i Szymon Rogólski z klasy II

miejsce III

Julia Golus i Roksana Jurkiewicz z klasy III.

Maciej Golus z klasy I.

 - w klasach IV - VI szkoły podstawowej

miejsce I

Julia Korga z klasy VI i Adrian Jędrzejczak z klasy IV

miejsce II

Katarzyna Wasilewska, Eryk Liczkowski z klasy V i Jakub Boczek z klasy VI.

miejsce III

Nikola Lewandowska z klasy V, Zuzanna Jurewicz z klasy VI, Maciej Dmoch z klasy V, Michał Marciszewski i Dawid Kaszewski z klasy VI.

 - w klasach I - III gimnazjum

miejsce I

Julia Waśkiewicz z klasy III i Dawid Winiarski z klasy II

miejsce II

Lidia Trawczyńska z klasy III, Przemek Lewandowski, Michał Dzięgielewski z klasy I, Kacper Nowacki z klasy II, Kamil Grzybowski i Artur Ozimek z klasy III.

miejsce III

Natalia Romanowska, Mateusz Sztopel, Mateusz Fijałkowski, Mateusz Durma, Karol Kwiatkowski z klasy I, Szymon Gientka, Damian Marciszewski z klasy II.

 Gratulujemy!

 

 

 

Deutsch Wagen Tour!

 

 

 

 

 

Am 11. Februar 2014 fand in unserer Schule eine tolle Unterrichtsstunde, geführt von der Lektorin des Deutschen-Wagen-Tours Justyna Wichłacz, statt. Wir wurden in zwei Gruppen geteilt: Klassen 4-6 der Grundschule und alle Klassen des Gymnasiums. Die Schüler nahmen an verschiedenen Integrationsspielen statt. Sie waren sehr begeistert und erwiesen sich sehr großen Engagements. Wir hoffen, dass solche Workshops das Interesse an deutscher Sprache und Kultur wecken.Die Aussage unseres Schülers der ersten Klasse Gymnasiums Mateusz Fijałkowski:

„Moim zdaniem język niemiecki nie jest w sumie tak trudny, jak angielski, ponieważ ma mniej czasów i wiele podobnych słówek, z których korzystamy w języku polskim.Moim zdaniem warto się uczyć niemieckiego po pierwsze Niemcy to nasi sąsiedz, i więc gdy będziemy chcieli wyjechać do Niemiec do pracy powinśmy znać język, po drugie coraz więcej pracodawców wymaga języka niemieckiego po trzecie możne nam się przydać w codzienym życiu tak jak i każdy inny język. Warsztaty  „Deutsch-Wagen-Tour“  były bardzo  ciekawe i fajne, mam nadzieję, że jeszcze odbędą się w naszej szkole.

Wir danken sehr herzlich der Lektorin Frau Justyna Wichłacz für Ihre Geduld und Hinweise, die für uns als Lehrer und Erzieher sehr wertvoll sind.

 

 

 

Zabawa karnawałowa w DPS w Rogożewku

 

 

 

 

 

W dniu 23.01.2014 r. grono naszych uczniów, pod opieką pani Moniki Tyszkiewicz, Anny Dryńkowskiej i Bożeny Romanowskiej, bawiło się na zabawie karnawałowej  w DPS w Rogożewku. Podczas zabawy tanecznej uczniowie mogli wziąć udział w konkursach i wygrać słodkie upominki.

 

 

 

Język to Twój paszport. Ucz się języków

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 19 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się festiwal językowy Język to Twój Paszport. Ucz się języków.Zorganizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Celem tego projektu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do uczenia się języków obcych. Podniesienie motywacji do nauki języków obcych uczniów realizowane  było za pomocą atrakcyjnych zajęć dydaktycznych, zawierających m.in. quizy, ćwiczenia w grupach, konkursy i zabawy. W czasie zajęć dydaktycznych uczniowie mogli zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi następujących państw: Rosji, Niemiec, Anglii, Francji. Następnie uczniowie uczestniczyli w quizie poświęconym tematyce danego kraju. Wszyscy uczniowie dostali specjalnie przygotowane dokumenty, tzw. Paszporty wiedzy językowej, do których wbijane były stemple za realizację poszczególnych zadań w trakcie quizu. Na koniec nastąpiło rozdanie nagród uczniom, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

 

 

 

Spotkanie z artystą rzeźbiarzem

 

 

 

 

 

 

 

http://emilszkola.pl/data/storage/attachments/7e0228e6e46f8bcafcd9e07138c46296.jpg" >       W dniu 28 listopada 2013 w ZSPiG w Emilianowie na zajęciach koła plastycznego gościliśmy znanego rzeźbiarza Pana Stanisława Augustyniaka ,który bardzo chętnie odpowiedział na nasze zaproszenie i zgodził się poprowadzić spotkanie warsztatowe. W zajęciach brały udział dzieci z klas I-III,a także ucz. Kl.0 i nasi najmłodsi milusińscy z przedszkola .Wszyscy uczestnicy z dużym zainteresowaniem słuchali jak nasz gość opowiadał kiedy  i w jaki sposób tworzy swoje prace, a także z jakiego drewna powstają rzeźby. Z rozmowy z Panem Stanisławem dowiedzieliśmy się, że jego rzeźby znają i podziwiają nie tylko mieszkańcy Gostynina, ale także mieszkańcy w wielu miastach w Polsce i poza granicami naszego kraju. Jesteśmy wdzięczni, że Pan Augustyniak tak ciekawie i wyczerpująco przekazuje swoje cenne wskazówki, uczy jak posługiwać się dłutami, aby w końcowym efekcie mogły powstawać tak piękne rzeźby .Możemy pochwalić się ,że uczniowie pod okiem  gościa  uczestniczyli  w  rzeźbieniu Godła Narodowego.
    Poprzez osobisty kontakt z artystą i jego pracami, dzieci miały możliwość dostrzegania piękna w wytworach kultury i czerpania przyjemności z bezpośredniego kontaktu z rzeźbami .Wiele radości wszystkim uczestnikom zajęć warsztatowych sprawiło wspólne  szlifowanie serduszek ,które otrzymały w prezencie od artysty.
Warsztaty zakończyły się wystawą wszystkich prac Pana Stanisława Augustyniaka. Tak piękne rzeźby z ogromnym zainteresowaniem  podziwiali uczniowie, nauczyciele i rodzice.
    Kolejne warsztaty z udziałem artysty rzeźbiarza odbyły się 19 grudnia 2013r.Tematyka spotkania była związana z zimą i Świętami Bożego Narodzenia .Na zajęciach uczniowie wraz z gościem i chętnymi nauczycielami, wykonali karmnik dla ptaków .Po zakończonych warsztatach w ZSPiGw Emilianowie mieliśmy zaszczyt wystawić szopkę bożonarodzeniową , która składała się z rzeźb wykonanych przez zaprzyjaźnionego z naszą szkolą  Pana Stanisława Augustyniaka.

 

 

Jasełka 2013

 

 

 

 

 

Jasełka są tradycją naszej szkoły. Co roku odbywają się w okresie przedświątecznym i są doskonałą okazją do wspólnego radosnego przeżywania  świąt  Bożego Narodzenia, wspólnego kolędowania i czerpania radości z bycia razem. W tym roku szkolnym widowisko o Bożym Narodzeniu przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dzieci z punktu przedszkolnego. Uroczystość odbyła się 20 grudnia. Dzieci zaprezentowały żywy obraz: żłóbek z Dzieciątkiem, Matka Boska, Józef, kilka Aniołów i Dzieci, Pasterze oraz Królowie. Mali aktorzy we wspaniałych strojach recytowali, śpiewali, oddając pokłon Zbawicielowi. Dzieci z punktu przedszkolnego( wszystkie w przebraniu aniołków) zatańczyły dwa tańce, w tym jeden do piosenki „Zleciał z nieba biały aniołeczek”.

Dopełnienie miłego, świątecznego nastroju stanowiły kolędy wykonywane przez szkolny chór. Po zakończeniu występu przyszedł czas na życzenia świąteczne, które wszystkim oficjalnie złożyła pani dyrektor oraz zaproszony na uroczystość ks. dziekan R. Kruszewski. Następnie przedstawiciele klas otrzymali opłatek, którym uczniowie dzielili się już w mniejszym gronie w swoich klasach. Było pięknie, wzruszająco i bardzo rodzinnie.

opracowała: B. Mikołajczyk

 

 

 

Dzień Dobrych Uczynków

 

 

 

 

 

 

W dniu 6 grudnia zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły, aby przyłączyli się do akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Tego dnia cała społeczność szkolna chodziła w czapkach Mikołaja i starała się robić dobre uczynki wobec koleżanek i kolegów nauczycieli oraz rodziców. Pokazali, że dzięki malutkim czynom dobroci świat od razu staje się lepszy. Z inicjatywą tej akcji Szkolne Koło Wolontariatu.

 

 

 

Święto szkoły

 

 

 

 

 

 

 

Cześć ich pamięci!
W tym roku przypada 74. rocznica rozstrzelania 29 mieszkańców Gostynina i ziemi gostynińskiej w lesie łąckim. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się pod pomnikiem w Woli Łąckiej. Następnie wszyscy zebrani udali się do naszej szkoły na specjalnie przygotowaną okolicznościową akademię. Po odśpiewaniu hymnu zostały wręczone srebrne medale Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Otrzymały je z rąk p.Radosława Lewandowskiego, kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, który przybył w zastępstwie wojewody mazowieckiego, pani dyrektor Marzenna Kozłowska i pani Jolanta Szymczak. Odznakę Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej otrzymali p. Dmoch z dziećmi Patrycją i Maciejem, pp. Lewandowscy i opiekun SU p. Aneta Marcinkowska.Po tej oficjalnej części rozpoczęła się akademia. Piosenki patriotyczne oraz wiersze recytowane przez uczniów wprowadziły zebranych gości w nastrój głębokiej zadumy oraz przemyśleń. 

 

 

Pamiętamy o naszych bohaterach 

 

 

 

 

 

 

Gdy zbliża się 1 Listopada oraz 1 grudnia przypominamy sobie w szczególny sposób o tych, których już z nami nie ma, którzy byli nam bliscy. Wspominamy również mieszkańców Gostynina, którzy ponieśli śmierć 1 grudnia 1939 r w Woli Łąckiej. Podziwiamy ich bohaterstwo. W tym roku szkolnym uczniowie klasy VI SP oraz II i III naszego gimnazjum, pod opieką wychowawców, podjęli się zadania uporządkowania pomnika, zapalenia zniczy i złożenia kwiatów. Uczniowie uczcili minutą ciszy pamięć Bohaterów 1 grudnia 1939 r. Młodzież obiecała pamiętać o ofiarowaniu modlitwy nad Ich grobami  na gostynińskim cmentarzu w uroczystym dniu Wszystkich Świętych.

 

 

Dnia 13 listopada zebrali się wszyscy uczniowie naszej szkoły , aby uroczystą akademią uczcić 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległośc. Montaż poetycko - muzyczny przygotowany  przez naszych uczniów i nauczycieli  nawiązywał do walki zbrojnej za Ojczyznę i do podtrzymywania ducha narod, który musiał zmagać się ze 123 letnią niewolą.
Chór szkolny bardzo ładnie odśpiewał nasz hymn narodowy, autorstwa Józefa Wybickiego, poety i współorganizatora Legionów.  W czasie podróży w przeszłość uczniowie  przypomnieli okoliczności utraty przez naszą ojczyzną niepodległości, ukazali próby ratowania Polski przed zaborcami, walkę społeczeństwa polskiego w czasie powstań i u boku Napoleona.  Patriotyczne wiersze i pieśni wykonane przez naszych uczniów:

*M.Konopnicka ,Ojczyzna.
*J. Lechoń, Rejtan.
*Marsz ,marsz Piłsudski.
*A.Oppan ,Piosenka o Komendancie.
*T.Różewicz ,Oblicze Ojczyzny .
*J.Wybicki ,Mazurek Dąbrowskiego.
*L.Łuskino ,Piechota.
 
Prezentowane utwory podkreślały przeciwstawianie się Polaków wynarodowieniu, zakazowi używania języka polskiego i rugowania go z kościołów i urzędów. Akcentowały dbałość Polaków o przestrzeganie polskich obrzędów, obyczajów, wychowanie w duchu patriotyzmu i szacunku dla bohaterów narodowych.

     Podczas wygłaszania kwestii przez narratorów prezentowany był przepiękny pokaz slajdów, który wyświetlali uczniowie klasy III G.Uczniowie mieli możliwość podziwiania przepięknych polskich krajobrazów oraz obrazów upamiętniających ważne wydarzenia historyczne . Na koniec odśpiewano hymn szkolny, apelem  szczególnie podkreślono wdzięczność poprzednim pokoleniom za możliwość życia i uczenia się w wolnym kraju, za to, że to dzięki ich entuzjazmowi i ofiarności sen o wolnej Polsce spełnił się po 123 latach.

tekst opracowali:
Natalia Romanowska i Karol Kwiatkowski

 

 

 

Hallowen 2013

 

 

 

 

 

Jak obchodzone jest święto Halloween w krajach brytyjskich? Tego mogli się dowiedzieć uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczący w programie Youngster, ale także ich koledzy i koleżanki z klasy. Pod opieką pani Anety Marcinkowskiej przygotowywali oni przekąski, wykonywali lampiony tzw. Jack-O-Lantern a także "straszne" makijaże.

 

 

Dzień edukacji narodowej

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się dnia 16.10.2013. Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, pod opieką pani Anety Marcinkowskiej recytowali wiersze, przedstawiali żartobliwe scenki. Nie zabrakło także piosenek w wykonaniu szkolnego chóru, który prowadzi pan Krzysztof Sochacki. Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane pamiątki wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. 

 

 

Spotkanie z leśnikiem

 

 

 

 

 

Dnia 18  października 2013r w naszej szkole gościliśmy pana leśnika z Nadleśnictwa Gostynin. W ramach edukacji przyrodniczej nasz gość przygotował ciekawą prelekcję dla najmłodszych uczniów naszej szkoły i nieco starszych z klas IV-VI
W ramach prelekcji poruszył następujące zagadnienia:

- czego w lesie nie wolno robić
- znaczenie lasu w życiu człowieka
- zwierzęta żyjące w lesie
- znajomość drzew iglastych i liściastych
- grzyby jadalne i trujące
- znajomość liści wybranych gatunków drzew iglastych i liściastych
Wszystkie zagadnienia były zaprezentowane w ciekawiej formie, uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Na koniec spotkania pan leśnik przygotował krótkie pytania dla uczniów związane z życiem lasu. Pogadanka była bardzo ciekawa i pouczająca dla wszystkich.

 

 

Moda ekologiczna

 

 

 

 

 

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Emilianowie pod kierunkiem nauczycieli pani Bożeny Romanowskiej i pani Ewy Krzewickiej brali udział w pokazie mody ekologicznej na Gminnych Dożynkach Ekologicznych w Białotarsku.

Dzieci prezentowały stroje wykonane przy pomocy rodziców z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. użyto kubków plastikowych ,folii, nakrętek plastikowych, opakowań po produktach spożywczych itp...  Na pokazie mody można było zobaczyć strój ekologiczny   baletnicy i ołowianego  żołnierzyka, wieczorowy, wizytowy, codzienny. Ciekawymi dodatkami były nietypowe nakrycia głowy i biżuteria wykonana z surowców wtórnych.Za uczestnictwo w pokazie uczniowie otrzymali drobne upominki. 

 

 

 

Uczeń naszej szkoły stypendystą

 

 

 

 

 

 

Szymon Kędzierski, uczeń klasy III gimnazjum, został zakwalifikowany do udziału w projekcie systemowym Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowanym przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013  Priorytet IX - Rozwój Wykształcenia i Kompetencji w Regionie, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.3. Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

            Celem ogólnym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru Województwa Mazowieckiego poprzez pomoc stypendialną przyznane stypendium sfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Stypendium przyznawane jest na cały rok szkolny i wynosi 4 560 zł. Cała kwota, zgodnie z regulaminem, wydatkowana zostanie na cele edukacyjne związane z realizacją projektu z zakresu fizyki prowadzonym pod opieką pana Grzegorza Matyska.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży

 

 

 

 

 

XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza  i Rostkowa

   Tegoroczna pielgrzymka miała miejsce w sobotę 21 września 2013r. Jej hasło brzmiało: „Wierzę - Jestem Widoczny”. Podobnie jak w latach ubiegłych  przebiegała ona w dwu grupach. Dzieci pojechały pod opieką p. R. Matuszewskiej, zaś młodzież z ks. Marcinem Lewandowskim. Razem 26 osób. Uczniowie szkoły podstawowej mieli do pokonania marsz godzinny z Przasnysza do Rostkowa. Uczestniczyli oni następnie we Mszy Św., której przewodniczył J. E. Biskup Roman Marcinkowski. Młodzież gimnazjalna wysłuchała ponadto koncertów grupy „Porozumienie” oraz „Moja Rodzina”. Wszystkim dopisywały humory.