Karta zapisu dziecka do świetlicy
Mistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej dziewcząt
Jasełka 2019 r.
#RazemNaŚwięta
Mistrzynie powiatu w halowej piłce nożnej !!!
Karty świąteczne dla hospicjum
Mikołajki 2019 r.- klasa pierwsza
Święto szkoły
Święto szkoły
Szkoła do hymnu!!! godz. 11.11
Dzień seniora
Szkoła pamięta
Szczoteczki dla dzieci z Czadu

Aktualności

  • Świeto szkoły - 2019 r.
  • Dzien Seniora 2019
  • Bądźmy godni ich pamięci

      80 lat temu doszło do największego masowego mordu na terenie Ziemi Gostynińskiej. 1 grudnia 1939 r. Niemcy rozstrzelali w lesie        w Woli Łąckiej ludzi zasłużonych dla krzewienia dobra wspólnego, jakim jest nasza Ziemia Gostynińska. Straciło życie 29 mieszkańców Gostynina i okolic. Byli to przedwojenni przywódcy społeczni, ówczesna elita polityczna, religijna i kulturalna naszej Małej Ojczyzny.
     W związku z tą rocznicą w Szkole Podstawowej w Emilianowie noszącej od 2010 r. zaszczytne imię Bohaterów 1 grudnia 1939 r, poniedziałek 2 grudnia 2019r. był dniem wyjątkowym. Od kilkunastu lat obchodzony jest jako święto Szkoły. Dyrektor szkoły p. Marzenna Kozłowska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycielami uczestniczyła w apelu poległych w Woli Łąckiej, w miejscu gdzie przed 80. laty hitlerowcy rozstrzelali 29 naszych rodaków.
     Druga część uroczystości odbyła się w szkole. Społeczność szkolna gościła P. Macieja Ozdowskiego z małżonką, wnuka zamordowanego w Woli Łąckiej nauczyciela Józefa Ozdowskiego. Jak co roku gośćmi byli również kombatanci wojenni, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz samorządowych, powiatu, gminy i miasta Gostynina, jak również przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji a także rodzice uczniów, absolwenci                  i społeczność lokalna.
     Uczniowie szkoły podstawowej, oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego zaprezentowali widowisko słowno- muzyczne pod hasłem „Pamiętaliśmy, pamiętamy i zawsze będziemy pamiętać”. Słowem, muzyką, obrazem, ruchem, tańcem uczniowie pragnęli wyrazić swoje uczucia miłości, wdzięczności, podziwu, szacunku i uznania dla poświęcenia naszych przodków. Zamiarem występujących było także zwrócenie uwagi nam współczesnym, że patriotyzm nie polega tylko na tym, aby o nim mówić, lecz działać, tzn. dbać, opiekować się      i troszczyć o sprawy dotyczące naszej Małej i Dużej Ojczyzny.
     Przedstawiciele każdej klasy starali się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności. Najwięcej sympatii wzbudził występ najmłodszych dzieci, 3-4 – latków, ale zachwyciły również dzieci z oddziału przedszkolnego w piosence „ Od morza aż do Tatr”. Należy również zaznaczyć, że świetnie wywiązali się ze swych ról starsi uczniowie, recytatorzy, wokaliści oraz opracowujący prezentację multimedialną uczeń klasy VII. Ostatnią częścią uroczystości był gościnny poczęstunek, dla przybyłych gości.
     Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim przybyłym oraz tym, którzy miłe, dobre słowa skierowali do naszej szkoły a także pozostawili je na kartkach naszej szkolnej kroniki.

Read More

Dzień Seniora 2019

 

Dzień Seniora to szczególne święto-święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są strażnikami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie, kultywują stare obrzędy i zwyczaje.
25 października w Szkole Podstawowej im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie seniorzy mieli okazję do wspólnego świętowania-
był poczęstunek, były występy artystyczne, moc ciepłych życzeń, a przede wszystkim był czas na rozmowę i integrację.      W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu seniorów. Organizatorami były szkoła podstawowa oraz biblioteka gminna filia w Emilianowie. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Gostynin E. Zieliński, E. Tyszkiewicz - wiceprzewodnicząca Rady Gminy, kierownik GOPS-u M. Dołęga, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina K. Leśniewska, instruktor biblioteki powiatowej G. Staniszewska, G. Orzeł ze Starostwa Powiatowego, prezes ZNP S. Durma, prezes Sekcji Emerytów i Rencistów L. Boguszewska, dziekan, ks. R. Kruszewski, pracownicy bibliotek filialnych, sołtysi. Zaproszeni goście życzyli wszystkim Seniorom wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, a każdy dzień niech dostarcza im radości, łask Bożych i uśmiechu na twarzy. Pogodny klimat w trakcie uroczystości zapewniała pięknie udekorowana sala w stylu kawiarnianym zaaranżowana przez panią Ewelinę Filińską oraz występy artystyczne uczniów ze szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Hanny Karwackiej. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać koncertu w wykonaniu duetu Aleksandra Ziemińska wokal oraz Paweł Machała gitara, a następnie uczestniczyć w pokazie iluzji i magii. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, wsparcie i przyczynili się do organizacji tego spotkania.

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów 1 Grudnia 1939 roku w Emilianowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Gostyninie z/s w Solcu Filia w Emilianowie

Read More

     1 grudnia to bardzo ważny dzień dla Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Szczególnie w tym roku, bo przypada w 100-letnią rocznicę odzyskania Niepodległości. Od 8 lat nasza placówka z dumą nosi imię Bohaterów 1 grudnia 1939 r. jak co roku upamiętniliśmy ten dzień oddając hołd i składając kwiaty w miejscu kaźni bestialsko zamordowanych Bohaterów Woli Łąckiej.
     Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali swoje talenty w programie słowno-muzycznym, poświęconym wydarzeniom sprzed 79 lat.
W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Bądźmy godni ich pamięci”, z dumą możemy powiedzieć, że nasza placówka wypełnia to zadanie – pamięta. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium, władz gminy, miasta, powiatu, Kombatanci, radni, sołtysi, rodzice, mieszkańcy Emilianowa i okolicznych wsi.

 

Read More

Rambit ekologiczny 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej z Emilianowa  wzięli udział w rambicie ekologicznym ,który odbył się 29 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Teodorowie. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Płazy i gady Polski”. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości uczniów na problemy środowiska, podnoszenie kultury ekologicznej oraz rozbudzanie zainteresowania wśród uczniów tematami związanymi ze środowiskiem. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach ekologicznych „Tajemnice ula”, które poprowadzili pracownicy Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. W programie konkursu znalazła się też prezentacja multimedialna „Płazy i gady występujące w Polsce”, którą przedstawił referent d/s stanu posiadania i edukacji leśnej Nadleśnictwa Gostynin. Konkurencjami konkursu był: turniej wiedzy(test, krzyżówka, rozpoznawanie płazów i gadów na ilustracjach) oraz konkurencje sportowe. Drużyna ze Szkoły Podstawowej z Emilianowa zajęła trzecie miejsce ,otrzymała dyplom i nagrody rzeczowe.

 

 

Dzień Ziemi

 

 

 

 

 

 

   Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. Celem tego święta jest uświadomienie młodym ludziom  zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i popularyzacja ekologii. W naszej szkole, odbyła się z tej okazji uroczysta akademia. Uczniowie klasy piątej wraz z nauczycielami P. Ewą Krzewicką, P. Krzysztofem Sochackim  przygotowali krótki skecz ekologiczny  przeplatany piosenkami o tematyce ekologicznej. 

 

 

Wycieczka do Gostynina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 kwietnia 2015 r. grupa  uczniów klas IV – VI  uczestniczyła w wyprawie do Gostynina pod opieką nauczycieli: A.Ostrowskiej i E. Krzewickiej.

Głównym celem wycieczki była wizyta w Oczyszczalni Ścieków w Gostyninie. Uczniowie pod kierunkiem p. I. Kowalczyk mogli poznać kolejne etapy oczyszczania ścieków spływających  kanalizacją miejską, dowiedzieć się o stosowanych tam metodach oczyszczania oraz badaniach jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Po dotarciu do rynku miejskiego dzieciaki miały okazję spróbować   i odkryć najlepsze zapiekanki w naszym mieście. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała naszej wyprawie, więc nie obyło się bez smakowania lodów w „ Lodowisku” . Każdy mógł wybrać coś pysznego dla siebie.

Kolejnym etapem wycieczki był spacer szlakiem atrakcji turystycznych. Zabytkowe budowle, jak Ratusz Miejski,  Zamek Gostyniński oraz zapoznanie z siedmiowiekową historią miasta i jego założyciela  - księcia Siemowita, którego pomnik podziwialiśmy, to  historyczny aspekt tej wycieczki. Od dziś dzieciaki wiedzą też, gdzie urzędują władze gminy i rozstrzygane są  urzędowe sprawy mieszkańców naszej gminy.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była krótka podróż pociągiem, którą odbyliśmy ze stacji Gostynin do stacji Rogożew.    Z żalem opuszczaliśmy pociąg, chętni do dalszej podróży i poznawania innych ciekawych miejsc.   Dotarcie do szkoły ze stacji zajęło nam kilkanaście minut.

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i oszołomieni natłokiem wrażeń wróciliśmy do szkoły.                                                                                                            Anna Ostrowska

 

 

 

Dzień rodziny 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na Dzień Rodziny

który odbędzie się dnia 03.06.2015r.
w godz. 10 .00-14 .00

w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
w Emilianowie
Harmonogram imprezy:

10. 00 – 10. 45    Akademia kl. I-III, odz.prz.

11.00 -   11.30     Orkiestra gminna

11.30 -12.00        Występy uczniów śpiew,  granie i formacje taneczne.

12.00-14.00         Godzinny występ zespołu Borewicz Band( Dominik Lewandowski i koledzy z wydziału) – zabawa taneczna, konkursy sportowe, malowanie twarzy, poczęstunek 

 

 

Wycieczka do Torunia

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt „Moja Przyszłość” – druga wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej    i Gimnazjum w Emilianowie

Od pażdziernika 2014 roku realizowany jest w  naszej szkole projekt - Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - "Moja przyszłość". 

W dodatkowych zajęciach z jezyka angielskiego, matematyki, przyrody i doradztwa zawodowego bierze udział 20 uczniów szkoły podstawowej oraz 17 gimnazjalistów  w zajęciach obejmujących matematykę, fizykę, chemię, język niemiecki i doradztwo zawodowe.

Oferta zajęć jest bogata w aktywizujące metody, zajęcia praktyczne, doświadczenia, wyjścia, a także wycieczki.

Pierwsza z nich miała miejsce w grudniu 2014 r. Grupa uczniów objęta  projektem udała się do Warszawy celem zwiedzania miasta i obejrzenia interaktywnych wystaw  w  Centrum Nauki „Kopernik” .

   Druga wycieczka zorganizowana przez gostynińskie biuro turystyczne „Ban- Tur” odbyła się 20 maja 2015r. Uczniowie pod opieką p. A. Kozłowskiej, p. A. Ostrowskiej i  p. B. Romanowskiej wyruszyli w naukową podróż do Torunia. Tematyka jej oscylowała wokół bloku matematyczno-przyrodniczego i poradnictwa edukacyjno- zawodowego.

 Pierwszym  punktem naszego wyjazdu były wystawy interaktywne w Centrum Nowoczesności – „Młyn Wiedzy”. Wystawy rozmieszczone są  się na sześciu piętrach.  Tu dotykaliśmy na własną rękę, oglądaliśmy i słuchaliśmy. Tu w prosty sposób odkrywaliśmy ciekawostki przyrody. Wielu z nas zaskoczyła prostota, a jednocześnie niezwykłość wynalazków czy zjawisk przyrody, które otaczają współczesnego człowieka.

Goszcząc w  Centrum Nowoczesności, bawiliśmy się, zdobywając wiedzę o nawet najtrudniejszych zjawiskach i procesach.

   W przerwie  mogliśmy nie tylko zjeść posiłek, ale też pospacerować po Rynku Staromiejskim, zakupić toruńskie pierniki i drobne pamiątki.

   Kolejnym punktem  nasze wyprawy były zajęcia warsztatowe w Centrum Chemii w Małej Skali.

W czasie warsztatów uczestnicy osobiście wykonywali proste eksperymenty chemiczne z zakresu Chemii wokół nas. Kilka efektownych doświadczeń, zostało przeprowadzonych w formie pokazów.  Uczniowie byli zachwyceni, że mogli sami wykonać wiele doświadczeń, dzięki dobrej zabawie mogli wiele się nauczyć i pogłębić swoją wiedzę na temat przyrody i chemii.

   W trakcie trwania wycieczki nasi uczniowie mieli styczność z przedstawicielami kilku zawodów .Mogli obserwować pracę kierowcy autokaru, pilota wycieczki, kelnerów w restauracji oraz   pracowników centrum wiedzy i chemików.

   Z Torunia wyjechaliśmy zadowoleni i pełni nadziei, że niedługo tu wrócimy na tak samo zachwycające i interesujące  pokazy  i warsztaty.

 

 

 

Rozmowy o życiu ze Sławekiem Pyrko

 

 

 

 

 

 

 

W dniu  12 marca w czwartek  odbyło się w szkole  spotkanie motywacyjne-koncert profilaktyczny „ROZMOWY O ŻYCIU”. Program zoorganizowany był dla  młodzieży gimnazjalnej, a jego  gościem  był pan SŁAWEK PYRKO – związany od lat ze sceną bluesową, harmonijkarz,  gitarzysta, tekściarz, animator życia kulturalnego, działacz społeczny. Przedstawił on autorski program słowno-muzyczny. Projekt p. Sławka  jest próbą innego podejścia do profilaktyki realizowanej w formie tzw. koncertów profilaktycznych. W dyskusji z gimnazjalistami zostały omówione tematy narkomani i odurzania się środkami psychoaktywnymi takimi jak np. dopalacze, wzrostem agresji, przestępczością i zanikaniem hamulców moralnych.

Pan Sławek mówił językiem młodzieży - prosto i  dosadnie. Jego słowa trafiały do uczniów       i nauczycieli. Dawały do myślenia. Słowa przeplatane były balladami i bluesowymi.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

 

 

 

 

Dnia 19 lutego 2015r.  w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły prezenty dla swoich ukochanych Babć  i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. 
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

 

Walentynki 2015

 

 

 

 

 

 

Święty Walenty sprzyja zakochanym, zwłaszcza tym nieśmiałym, którym brak odwagi, by wypowiedzieć swoje uczucia. Dlatego też, w przeddzień tzw. Walentynek, mogliśmy przekazać swoim ulubionym kolegom i koleżankom życzenia z tej okazji za pomocą szkolnej poczty walentynkowej. Rozstrzygnęliśmy również konkurs, który miał wyłonić najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka w kategorii klas I - III i IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum.

„Najsympatyczniejszymi” zostali:

  • w klasach I – III szkoły podstawowej

- miejsce III: Nina Sochacka, Adam Lewandowski

- miejsce II: Maja Fijałkowska, Maciej Golus

- miejsce I: Alicja Węclewska, Kacper Kacprzycki

  • w klasach IV – VI Szkoły Podstawowej

- miejsce III: Jagoda Sochacka, Aleksandra Chmielecka, Iga Waśkiewicz, Maciej Dmoch, Eryk Liczkowski, Adrian Jędrzejczak

- miejsce II: Katarzyna Wasilewska, Wojciech Tomaszewski, Mateusz Ziółkowski, Jakub Szymański

- miejsce I: Nikola Lewandowska, Roksana Jurkiewicz, Filip Pawikowski

  • w klasach I – III gimnazjum

- miejsce III: Karolina Nowacka, Klaudia Brzezińska

- miejsce II: Natalia Romanowska, Szymon Syska, Szymon Gientka, Bartłomiej Skibiński, Mateusz Kłosiński, Michał Dzięgielewski

- miejsce I: Donata Biniewicz, Damian Marciszewski, Filip Muszyński

SERDECZNE GRATULACJE!

 

 

 

Bezpieczne ferie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa na obiektach wodnych. Informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przekazywał uczniom i nauczycielom ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku. Na przykładzie pozorowanych sytuacji wszyscy mogli zobaczyć w jaki sposób można zareagować w przypadku zagrożenia, a tym samym przyczynić się do uratowania komuś życia. Uczniowie z wielką uwagą i zaangażowaniem śledzili pokaz, przygotowaną prezentacją oraz nagrane filmy, a także brali udział w przykładowych ćwiczeniach.

Na zakończenie spotkania ratownik życzył wszystkim udanych i przede wszystkim bezpiecznych ferii.

 

 

Jasełka 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia  wprowadził nas montaż słowno-muzyczny  w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Rozważania oraz wiersze wielkich poetów oraz mniej znanych twórców pomogły nam  zrozumieć sens Bożego Narodzenia. Ponadto towarzyszyły nam kolędy w wykonaniu chóru, jak i widowni. To wszystko sprawiło, że choć na chwilę przenieśliśmy się do Betlejem sprzed 2000 lat …

 

 

75. rocznica rozstrzelania w Woli Łąckiej 

 

 

 

 

 

 

 

1 grudnia 2014r. przypadła 75. rocznica rozstrzelania w Woli Łąckiej 29 mieszkańców ziemi gostynińskiej i 30. rocznica wystawienia w miejscu zbrodni pomnika upamiętniającego to wydarzenie. Tradycyjnie z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona ww. wydarzeniom . Uczniowie  szkoły podstawowej i gimnazjum w programie słowno- muzycznym przybliżyli zebranym gościom okoliczności mordu i jego ofiary. W tym roku , przybyli na uroczystość , mieli okazję obejrzeć towarzyszącą występom uczniów   prezentację zdjęć archiwalnych i współczesnych. Prowadzącymi akademię byli Natalia Romanowska i Karol Kwiatkowski, wiersze recytowali uczniowie z kl. II ,III ,V i  VI, sylwetki naszych patronów przedstawiły Julia Kołaczkowska, Julia Korga i Julia Szymkiewicz, wspomnienia o powstaniu pomnika w Woli Łąckiej odczytał Bartek Fijałkowski. Występy słowne przeplatane były pięknie wykonanymi przez chór szkolny i solistki  piosenkami. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wykonanie piosenki „ Dziesięć przykazań” przez Natalię Korytkowską i towarzyszące jej w chórku Alicję Golus i Olę Korytkowską. Na zakończenie uczniowie kl. zatańczyli w specjalnie na tę okazję przygotowanych strojach  poloneza

 

 

XIV Dzień Papieski

 

 

 

 

 

 

 

  Dnia 16 października  tego roku z inicjatywny  Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin  zorganizowana została Wieczornica z okazji Dnia Papieskiego w Domu Ludowym w Legardzie. Podczas niej uczniowie z naszej szkoły przedstawili montaż słowno-muzyczny połączony z prezentacją multimedialną na temat: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!” pod kierunkiem Renaty Matuszewskiej i  Krzysztofa Sochackiego.  Dzieci jak i młodzież przybliżyli  nauczanie  Ojca Świętego dotyczące świętości i wskazań, co robić, aby ją osiągnąć we współczesnych czasach. Przedstawili też sylwetki świętych i błogosławionych, których Wielki Papież wyniósł na ołtarze. Wieczornica zgromadziła liczną widownię wśród których nie zabrakło władz i radnych Gminy Gostynin, rodziców oraz mieszkańców naszej gminy.  Ten sam program został też przedstawiony mieszkańcom okolicznych wsi dnia 13.11.2014r. w naszej szkole

 

 

Pielgrzymka dzieci i młodzieży

 

 

 

 

 

 

 

XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod opieką katechetki P. Renaty Matuszewskiej wzięli udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Towarzyszyło jej hasło: "Jestem dzieckiem Boga". W wędrówce z miejsca chrztu do miejsca narodzin  św. Stanisława Kostki  szliśmy za krzyżem – czyli sztandarem Jezusa. Msza św. której przewodniczył bp płocki Piotr Libera była centralnym punktem pielgrzymki. Udało się nam nawet zrobić zdjęcie w kościele farnym w Przasnyszu z naszym biskupem. Oprócz spotkania na placu przy sanktuarium,  odwiedziliśmy kościół i miejsca wokół świątyni, związane z  patronem.
 Młodzież, pod opieką ks. Marcina Lewandowskiego zaś oprócz Mszy Świętej mogła wysłuchać koncertu grupy „Strona B”. Wszystkim dopisywała wspaniała pogoda i uśmiech na twarzy. Za rok też wyruszymy na wędrowny szlak!

 

 

 

Adopcja na odległość

 

 

 

 

 

 

 

W  roku szkolnym 2013/2014 w ramach wolontariatu nasza szkoła  przystąpiła do akcji charytatywnej  „Adopcja na odległość”. Jest to odpowiedź na apel polskiego misjonarza ks. Adama Pergóły - proboszcza  misji katolickiej w Mpunde w Zambii. Koszt utrzymania jednego dziecka to 100 euro. Suma ta pokrywa koszt rocznej nauki w szkole oraz zakup potrzebnych podręczników i przyborów szkolnych.  Sumę tą zebraliśmy wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu. Dzięki  tym pieniądzom mogliśmy pomóc  Veronice  Sokontwe uczennicy klasy drugiej. Jest to półsierota, którą wraz z bratem Mumbą  wychowuje babcia  na misji w  Mpunde. To właśnie dzięki nam będzie mogła przez cały rok chodzić do szkoły i nie martwić się o dach nad głową i jedzenie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że w naszej szkole jest bardzo wielu uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy mają serca gotowe do niesienia pomocy. Akcja jest kontynułowana także w tym roku,  wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!