CERTYFIKAT jakości oferowanych usług

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

 

bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 03.02.2017r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Straży Pożarnej oraz Policji. 

Funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegli przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostali poinformowani o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Pan dzielnicowy przypomniał uczniom także o noszeniu odblasków.

Przekazaną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić prezentacja multimedialna, która zobrazowała uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas wypoczynku zimowego. Na zakończenie spotkania uczniowie  otrzymali także ulotki czad i ogień - obudź czujność.