CERTYFIKAT jakości oferowanych usług

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

aze01aze02

 

W naszej szkole prężnie rozwija się wolontariat, który działa od wielu lat pod hasłem „ Jeden mały gest, tak dużo znaczy”.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele odpowiedzieli na nie pięknym gestem, biorąc udział w dwóch akcjach przedświątecznych. Cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Zostań Aniołem".

Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci, leczonych na oddziale onkologii w Lublinie. Uczniowie wykonali własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, które zostały wysłane do Kliniki Onkologicznej w Warszawie, której bardzo dużo zawdzięczają rodzice jednej z uczennic tej szkoły.

W ten sposób zostali Aniołami dla chorych dzieci. Drugą akcją była zbiórka artykułów spożywczych, chemicznych i słodyczy dla najbardziej potrzebujących rodzin z tej szkoły.

Jak widać małymi, prostymi gestami można udowodnić, że Nowonarodzony Zbawiciel zamieszkał w sercach wielu ludzi. Społeczność tej szkoły już myśli o kolejnych formach pomocy bliźnim.