CERTYFIKAT jakości oferowanych usług
Szkoła jest obiektem monitorowanym całodobowo
Jasełka 2018 r.
Świąteczna paczka 2018 r.
79. rocznica rozstrzelania w Woli Łąckiej
Niepodległa godz. 11.11
Wolność kocham i rozumiem wolności oddać nie umiem
Dzień Babci i Dziadka
Święto Szkoły - Wola Łącka
Dzień Dobrych Uczynków
Dzień Dobrych Uczynków
Święto Szkoły - Wola Łacka
Święto Szkoły - akademia
Akademia z okazji 11-listopada
Ślubowanie pierwszaków
Samolotowa wycieczka do Trójmiasta
Wycieczka nad morze

Aktualności

  • Bądźmy godni ich pamięci

     1 grudnia to bardzo ważny dzień dla Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Szczególnie w tym roku, bo przypada w 100-letnią rocznicę odzyskania Niepodległości. Od 8 lat nasza placówka z dumą nosi imię Bohaterów 1 grudnia 1939 r. jak co roku upamiętniliśmy ten dzień oddając hołd i składając kwiaty w miejscu kaźni bestialsko zamordowanych Bohaterów Woli Łąckiej.
     Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali swoje talenty w programie słowno-muzycznym, poświęconym wydarzeniom sprzed 79 lat.
W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Bądźmy godni ich pamięci”, z dumą możemy powiedzieć, że nasza placówka wypełnia to zadanie – pamięta. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium, władz gminy, miasta, powiatu, Kombatanci, radni, sołtysi, rodzice, mieszkańcy Emilianowa i okolicznych wsi.

 

Read More

aze01aze02

 

W naszej szkole prężnie rozwija się wolontariat, który działa od wielu lat pod hasłem „ Jeden mały gest, tak dużo znaczy”.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele odpowiedzieli na nie pięknym gestem, biorąc udział w dwóch akcjach przedświątecznych. Cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Zostań Aniołem".

Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci, leczonych na oddziale onkologii w Lublinie. Uczniowie wykonali własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, które zostały wysłane do Kliniki Onkologicznej w Warszawie, której bardzo dużo zawdzięczają rodzice jednej z uczennic tej szkoły.

W ten sposób zostali Aniołami dla chorych dzieci. Drugą akcją była zbiórka artykułów spożywczych, chemicznych i słodyczy dla najbardziej potrzebujących rodzin z tej szkoły.

Jak widać małymi, prostymi gestami można udowodnić, że Nowonarodzony Zbawiciel zamieszkał w sercach wielu ludzi. Społeczność tej szkoły już myśli o kolejnych formach pomocy bliźnim.