CERTYFIKAT jakości oferowanych usług

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

 

pn01    Nasza szkoła po raz drugi postanowiła pomóc hospicjum prowadzonemu przez Caritas w Płocku. Tym razem za namową katechetki Pani Renaty Matuszewskiej, przyłączyliśmy się do akcji "Pola Nadziei". Jest to międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów, realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej. W roku 2003 "Pola Nadziei" stały się programem ogólnopolskim. Zgodnie z tą ideą „Pola Nadziei” przebiegają dwuetapowo. Pierwszy etap to kampania jesienna , podczas której powstają żonkilowe pola. Dnia 19.10.2016r. na wyznaczonym miejscu przed szkołą posadzone zostały sadzonki żonkili przez przedstawicieli dzieci, rodziców oraz zaproszonych gości. Rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejszy strój żonkilowy. Na wiosnę czeka nas drugi etap podczas której kwitną już żonkilowe pola nadziei. Głównym celem wiosennej akcji jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby pacjentów hospicjów oraz propagowanie idei wolontariatu w społeczeństwie. Czekamy więc jak przed naszą szkołą zakwitną kwiaty symbolizujące naszą solidarność z chorymi.