CERTYFIKAT jakości oferowanych usług
Szkoła jest obiektem monitorowanym całodobowo
Jasełka 2018 r.
Świąteczna paczka 2018 r.
79. rocznica rozstrzelania w Woli Łąckiej
Niepodległa godz. 11.11
Wolność kocham i rozumiem wolności oddać nie umiem
Dzień Babci i Dziadka
Święto Szkoły - Wola Łącka
Dzień Dobrych Uczynków
Dzień Dobrych Uczynków
Święto Szkoły - Wola Łacka
Święto Szkoły - akademia
Akademia z okazji 11-listopada
Ślubowanie pierwszaków
Samolotowa wycieczka do Trójmiasta
Wycieczka nad morze

Aktualności

  • Bądźmy godni ich pamięci

     1 grudnia to bardzo ważny dzień dla Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Szczególnie w tym roku, bo przypada w 100-letnią rocznicę odzyskania Niepodległości. Od 8 lat nasza placówka z dumą nosi imię Bohaterów 1 grudnia 1939 r. jak co roku upamiętniliśmy ten dzień oddając hołd i składając kwiaty w miejscu kaźni bestialsko zamordowanych Bohaterów Woli Łąckiej.
     Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali swoje talenty w programie słowno-muzycznym, poświęconym wydarzeniom sprzed 79 lat.
W tym roku hasłem przewodnim były słowa „Bądźmy godni ich pamięci”, z dumą możemy powiedzieć, że nasza placówka wypełnia to zadanie – pamięta. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium, władz gminy, miasta, powiatu, Kombatanci, radni, sołtysi, rodzice, mieszkańcy Emilianowa i okolicznych wsi.

 

Read More

 

pn01    Nasza szkoła po raz drugi postanowiła pomóc hospicjum prowadzonemu przez Caritas w Płocku. Tym razem za namową katechetki Pani Renaty Matuszewskiej, przyłączyliśmy się do akcji "Pola Nadziei". Jest to międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów, realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej. W roku 2003 "Pola Nadziei" stały się programem ogólnopolskim. Zgodnie z tą ideą „Pola Nadziei” przebiegają dwuetapowo. Pierwszy etap to kampania jesienna , podczas której powstają żonkilowe pola. Dnia 19.10.2016r. na wyznaczonym miejscu przed szkołą posadzone zostały sadzonki żonkili przez przedstawicieli dzieci, rodziców oraz zaproszonych gości. Rozstrzygnięty został również konkurs na najładniejszy strój żonkilowy. Na wiosnę czeka nas drugi etap podczas której kwitną już żonkilowe pola nadziei. Głównym celem wiosennej akcji jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby pacjentów hospicjów oraz propagowanie idei wolontariatu w społeczeństwie. Czekamy więc jak przed naszą szkołą zakwitną kwiaty symbolizujące naszą solidarność z chorymi.